• ΠΑΣ Γιάννινα-Άρης 1-0Ο ΠΑΣ Γιάννινα σταμάτησε το σερί του Άρη καθώς νίκησε 1-0 στους «Ζωσιμάδες» με αυτογκόλ του Δεληζήση.
  • ΠΑΟΚ: Η αποστολή για το ντέρμπι με την ΑΕΚΕκπλήξεις στην αποστολή του ΠΑΟΚ από τον Ραζβάν Λουτσέσκου για το ντέρμπι με την ΑΕΚ.
  • ΙFAB: O χάρτης των χωρών που χρησιμοποιούν το VAR στα πρωταθλήματά τουςΠολύς λόγος γίνεται στην Ελλάδα για τη χρήση του VAR και για το πότε η βίντεο τεχνολογία θα αξιοποιηθεί από τη Super League.
  • Άνετη πρόκριση για ΆρηΤο εισιτήριό του για τον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League... «σφράγισε» τυπικά σήμερα στο Αλεξάνδρειο, ο Αρης.
  • Πρωτάθλημα με πλέι οφ και πλέι άουτ συζητούν στη Football LeagueΗ έναρξη του πρωταθλήματος μετατέθηκε για τον Οκτώβριο αλλα΄στο χθεσινό ΔΣ της Football League έπεσαν προτάσεις για διεξαγωγή αγώνων πλέι οφ και πλέι άουτ!
  • Ατρόμητος-ΑΕΛ 2-0Ο Ατρόμητος βρήκε τρόπο να σκοράρει στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε με 2-0 της ΑΕΛ που ήταν απογοητευτική.
  • Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης 2-0Ο Αστέρας Τρίπολης πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα «καθαρίζοντας» τον Απόλλωνα Σμύρνης με 2-0 από το δεκάλεπτο.
  • Αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής Α΄ΕΠΣ ΑΡΤΑΣΑναλυτικά η βαθμολογία.

Αυτοί είναι οι 20 γκαφατζήδες τερματοφύλακες που άφησαν εποχή! (video)

από vagelis kond

Πιστέψτε μας… Δεν θα θέλατε να είστε στη θέση τους!

Πόσες φορές έχετε δει τους παίκτες να κάνουν λάθη μέσα στον αγωνιστικό χώρο; Αφήστε… Απαντάμε εμείς. Πολλές φορές! Άνθρωποι εξάλλου είναι κι αυτοί. Βέβαια κάποιες φορές δεν το παίρνουν όλοι πρέφα και περνάει στο ντούκου. Υπάρχει όμως και κάποιος που αν κάνει ένα λάθος, την πάτησε άσχημα.

Ο τερματοφύλακας. Αυτός αν ολιγωρήσει λίγο ή αφήσει μια φάση να φύγει τότε η ομάδα του θα φάει γκολ. Κάποια βέβαια είναι αστεία γκολ. Σε τέτοιο σημείο που πολλές φορές και οι ίδιοι οι πορτιέρο αναρωτιούνται: «Τι βλακεία έκανα; Πως το κατάφερα αυτό;»

Εμείς βρήκαμε κάτι τέτοιες περιπτώσεις που έχουν αφήσει… εποχή. Και είναι και πολλές!