Ανάβουμε φωτιές στις γειτονιές…Το έθιμο του Άη Γιάνννη του Ριγανά αναβιώνει την Κυριακή 23 Ιουνίου, ο Σύλλογος Φίλων του Ιερού Βυζαντινού Ναού της Αγίας Θεοδώρας Αγίας Θεοδώρας και προς τούτο απευθύνει σχετική πρόσκληση σε όλους για συμμετοχή σ’ αυτό.Και η Γαλατασαράι για Κουλούρη (photo)Στο στόχαστρο και της Γαλατασαράι βρίσκεται ο Ευθύμης Κουλούρης.Άρης: Τότε έρχεται ο Ιντέγε στη ΘεσσαλονίκηΗ μεγαλύτερη μεταγραφή του Άρη τα τελευταία χρόνια, ο Μπράουν Ιντέγε, φτάνει στη Θεσσαλονίκη αυτή την εβδομάδα.Επιμένουν για Μήτρογλου και Ολυμπιακό οι Τούρκοι (photo)Τουρκικά δημοσιεύματα κάνουν λόγο για επαφές Ολυμπιακού με Μήτρογλου.Ελέγχεται για φοροδιαφυγή ο Νεϊμάρ, «λουκέτο» σε 36 ακίνητά του στη Βραζιλία!Υπό έλεγχο έχουν θέσει τον Νεϊμάρ οι Αρχές στη Βραζιλία, καθώς ο διεθνής ποδοσφαιριστής κατηγορείται για φοροδιαφυγή 15 εκατ. ευρώ, με αποτέλεσμα να μπει «λουκέτο» σε 36 ακίνητά του στη χώρα.
  • Ανάβουμε φωτιές στις γειτονιές…Το έθιμο του Άη Γιάνννη του Ριγανά αναβιώνει την Κυριακή 23 Ιουνίου, ο Σύλλογος Φίλων του Ιερού Βυζαντινού Ναού της Αγίας Θεοδώρας Αγίας Θεοδώρας και προς τούτο απευθύνει σχετική πρόσκληση σε όλους για συμμετοχή σ’ αυτό.
  • Και η Γαλατασαράι για Κουλούρη (photo)Στο στόχαστρο και της Γαλατασαράι βρίσκεται ο Ευθύμης Κουλούρης.
  • Άρης: Τότε έρχεται ο Ιντέγε στη ΘεσσαλονίκηΗ μεγαλύτερη μεταγραφή του Άρη τα τελευταία χρόνια, ο Μπράουν Ιντέγε, φτάνει στη Θεσσαλονίκη αυτή την εβδομάδα.
  • Επιμένουν για Μήτρογλου και Ολυμπιακό οι Τούρκοι (photo)Τουρκικά δημοσιεύματα κάνουν λόγο για επαφές Ολυμπιακού με Μήτρογλου.
  • Ελέγχεται για φοροδιαφυγή ο Νεϊμάρ, «λουκέτο» σε 36 ακίνητά του στη Βραζιλία!Υπό έλεγχο έχουν θέσει τον Νεϊμάρ οι Αρχές στη Βραζιλία, καθώς ο διεθνής ποδοσφαιριστής κατηγορείται για φοροδιαφυγή 15 εκατ. ευρώ, με αποτέλεσμα να μπει «λουκέτο» σε 36 ακίνητά του στη χώρα.
  • Αποχωρεί μετά από 30 χρόνια παρουσίας στη Ρόμα ο εμβληματικός Φραντσέσκο Τότι«Υποστολή σημαίας» στην Ρόμα, με τον Φραντσέσκο Τότι ν` ανακοινώνει σε σημερινή (17/6) συνέντευξη Τύπου πως αποχωρεί από τον ιταλικό σύλλογο.
  • Το κύκλωμα του Ραούλ Μπράβο ήθελε να… στήσει κόρνερ σε ματς της Ρεάλ ΜαδρίτηςΤρομερές είναι οι αποκαλύψεις που γίνονται καθημερινά για το κύκλωμα στημένων αγώνων στο οποίο ο «εγκέφαλος» φέρεται να είναι ο Ραούλ Μπράβο.
  • Diamond League: Η Στεφανίδη 4.67μ στο Ραμπάτ, η Κυριακοπούλου τρεις άκυρες στα 4.57μΤην 4η θέση πήρε η Κατερίνα Στεφανίδη στο διεθνές μίτινγκ στίβου του Ραμπάτ (Μαρόκο), το οποίο ήταν το 6ο κατά σειρά φέτος για την κορυφαία σειρά Diamond League της IAAF.

Λεβαδειακός-Πανιώνιος 1-2

από vagelis kond

Ο Πανιώνιος θριάμβευσε στη Λιβαδειά, επικρατώντας 2-1 του Λεβαδειακού, που αποχαιρετάει τη Super League μετά από οχτώ ολόκληρα χρόνια.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Λεβαδειακός μπήκε αποφασισμένος να πιέσει την άμυνα του Πανιωνίου και κατάφερε πολύ γρήγορα να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Συγκεκριμένα στο 9ο λεπτό, ο Στανόγεβιτς έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Μαρκόφσκι με δυνατή κεφαλιά, νίκησε τον Μαλέρμπ και άνοιξε το σκορ. Στα επόμενα λεπτά οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν για το δεύτερο γκολ, ενώ ο Πανιώνιος δεν μπορούσε να κρατήσει τη μπάλα και κατ' επέκταση να φτάσει με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή.

Ολα αυτά έως το 28' όταν ο Μπουμάλ έκανε την κάθετη πάσα στον Κόρμπο, ο οποίος άφησε τη μπάλα να περάσει κάτω από τα πόδια του και ο επερχόμενος Τσιλούλης με άψογο πλασέ από το ύψος της περιοχής, την έστειλε στην αριστερή γωνία του Μπάγιτς, κάνοντας το 1-1. Μάλιστα στο 43ο λεπτό η ομάδα της Νέας Σμύρνης είχε την ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ, όταν ο Μπάγιτς ανέτρεψε τον Τσιλούλη και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι. Ο Μπουμάλ ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά νικήθηκε από τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού, που κράτησε το 1-1.

Στην επανάληψη, ο Πανιώνιος μπήκε πιο δυνατά και πίεσε την άμυνα του Λεβαδειακού. Μάλιστα στο 51' βρέθηκε κοντά στο γκολ, όταν ο Κόρμπος μπήκε στην περιοχή και σούταρε, αλλά ο Μπάγιτς έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ. Η ανωτερότητα των φιλοξενούμενων επιβραβεύτηκε στο 57ο λεπτό, όταν μετά από σύγχυση στα καρέ του Λεβαδειακού, ο Κόρμπος με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι, έκανε το 1-2.

Ο Πανιώνιος συνέχιζε να πιέζει και στο 58' έφθασε ξανά κοντά στο γκολ, με τον Τσιλούλη να κλέβει τη μπάλα και να σουτάρει έξω από την περιοχή και τον Μπάγιτς να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ. Ο Λεβαδειακός, σε κακή ψυχολογία, προσπαθούσε ν' αντιδράσει, αλλά οι ενέργειες του ήταν σπασμωδικές και αποτελούσαν εύκολη «λεία» για την άμυνα του Πανιωνίου.

Λεβαδειακός (Καραγεωργίου): Μπάγιτς, Νίκας, Ανγκουά, Μαρκόφσκι, Καραχάλιος (53' Ζησόπουλος), Στανόγεβιτς (74' Χατζηλάμπρος), Τσαμπούρης (78' Ρεκβιασβίλι), Σαβαντόγκο, Λιάγκας, Μητρόπουλος, Αντιλέχου.

Πανιώνιος (Μάντζιος): Μαλέρμπ, Μασούρας, Σαραμαντάς, Ντομίνγκες, Σταυρόπουλος, Μανιάτης (82' Οικονομίδης), Μαξίμοβιτς, Κόρμπος, Σίντι Αλί (46' Σπιριντόνοβιτς), Τσιλούλης, Μπουμάλ (90' Αρτσε).