ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
Κυκλοφόρησαν τα διαρκείας στην Αναγέννηση ΆρταςΣε κυκλοφορία τέθηκαν από σήμερα οι κάρτες διαρκείας της Αναγέννησης Άρτας ενόψει της νέας χρονιάς που θα βρει το σύλλογο στη Γ’ Εθνική.Ο πρόεδρος της ερασιτεχνικής ΑΕΚ πρότεινε την διάλυση του επαγγελματικού βόλεϊΟ Πρόεδρος της Ερασιτεχνικής ΑΕΚ, Αλέξης Αλεξίου, παραιτήθηκε από αντιπρόεδρος της ΕΣΑΠ και πρότεινε τη διάλυση της Volley League και την επιστροφή του βόλεϊ στο ερασιτεχνικό επίπεδο.1ο τουρνουά ποδοσφαίρου 2×2 με ρομπότ ανοιχτών τεχνολογιών στην ΆρταΜετά την επιτυχή διεξαγωγή της ημέρας Arduino (Arduino Day 2019) στην Άρτα, η «Σύγχρονη Εκπαιδευτική» διοργανώνει και το 1ο Τουρνουά ποδοσφαίρου με ρομπότ 2×2 Ανοιχτών Τεχνολογιών.Ο Σουάρες ζήτησε πέναλτι σε χέρι… τερματοφύλακα (video)Δεν υπάρχει αυτό που έκανε ο σούπερ σταρ της Μπαρτσελόνα στο Ουρουγουάη – Χιλή.Επιστροφή Μάντζιου στον ΛεβαδειακόΟ Βαγγέλης Μάντζιος τα βρήκε σε όλα με τον Λεβαδειακό και επιστρέφει.
  • Κυκλοφόρησαν τα διαρκείας στην Αναγέννηση ΆρταςΣε κυκλοφορία τέθηκαν από σήμερα οι κάρτες διαρκείας της Αναγέννησης Άρτας ενόψει της νέας χρονιάς που θα βρει το σύλλογο στη Γ’ Εθνική.
  • Ο πρόεδρος της ερασιτεχνικής ΑΕΚ πρότεινε την διάλυση του επαγγελματικού βόλεϊΟ Πρόεδρος της Ερασιτεχνικής ΑΕΚ, Αλέξης Αλεξίου, παραιτήθηκε από αντιπρόεδρος της ΕΣΑΠ και πρότεινε τη διάλυση της Volley League και την επιστροφή του βόλεϊ στο ερασιτεχνικό επίπεδο.
  • 1ο τουρνουά ποδοσφαίρου 2×2 με ρομπότ ανοιχτών τεχνολογιών στην ΆρταΜετά την επιτυχή διεξαγωγή της ημέρας Arduino (Arduino Day 2019) στην Άρτα, η «Σύγχρονη Εκπαιδευτική» διοργανώνει και το 1ο Τουρνουά ποδοσφαίρου με ρομπότ 2×2 Ανοιχτών Τεχνολογιών.
  • Ο Σουάρες ζήτησε πέναλτι σε χέρι… τερματοφύλακα (video)Δεν υπάρχει αυτό που έκανε ο σούπερ σταρ της Μπαρτσελόνα στο Ουρουγουάη – Χιλή.
  • Επιστροφή Μάντζιου στον ΛεβαδειακόΟ Βαγγέλης Μάντζιος τα βρήκε σε όλα με τον Λεβαδειακό και επιστρέφει.
  • Παναθηναϊκός: Ψηλά στη λίστα ο ΦετφατζίδηςΟ Γιάννης Φετφατζίδης φέρεται να είναι ψηλά στη μεταγραφική λίστα του Παναθηναϊκού, εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.
  • Ολοκληρώνεται αύριο με το μεγάλο τελικό το 2ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Μπάσκετ ΆρταςΜε τη διεξαγωγή του μεγάλου τελικού ολοκληρώνεται αύριο Τετάρτη το 2ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Μπάσκετ Άρτας, που διοργάνωσε για μια ακόμη χρονιά ο Δήμος Αρταίων.
  • Ολυμπιακός: Τότε θα παίξει με την Βικτόρια ΠλζενΑνακοινώθηκαν οι μέρες των αγώνων του Ολυμπιακού με την Βικτόρια Πλζεν για τα προκριματικά του Champions League.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Κύπελλο ποδοσφαίρου: Πρόγραμμα έτοιμο για αναβολές

από vagelis kond
Κύπελλο ποδοσφαίρου: Πρόγραμμα έτοιμο για αναβολές

Γνωστοποιήθηκε από την ΕΠΟ το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του κυπέλλου, όπου όμως θα υπάρξουν και πάλι αναβολές.

Η μετάθεση του αγώνα της Super League ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός για τη Δευτέρα 29/10 (μετά από σχετικό αίτημα της Αστυνομίας) και το γεγονός ότι οι δύο ομάδες είναι προγραμματισμένο να παίξουν το Σάββατο 3/11 για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος, καθιστά απαγορευτικό τον ορισμό των αγώνων τους στο κύπελλο για το τριήμερο 30 Οκτωβρίου-1η Νοεμβρίου. Έτσι, οι αναμετρήσεις του Παναθηναϊκού με τον ΟΦ Ιεράπετρας και του ΠΑΟΚ με τον Εργοτέλη θα μεταφερθούν σε μεταγενέστερη ημερομηνία, με τους Θεσσαλονικείς όμως να αποτελούν «πονοκέφαλο», καθώς λόγω ευρωπαϊκών υποχρεώσεων δεν έχουν κενές ημερομηνίες.

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής του κυπέλλου Ελλάδας:

ΤΡΙΤΗ 30/10

2ος ΟΜΙΛΟΣ

19:30 Λαμία-Βόλος                    (ΔΑΚ Λαμίας)

5ος ΟΜΙΛΟΣ

17:15 Λεβαδειακός-Αρης Αβάτου        (Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς)

7ος ΟΜΙΛΟΣ

15:00 ΟΦΗ-Νίκη Βόλου                 ("Θ. Βαρδινογιάννης")

8ος ΟΜΙΛΟΣ

17:15 ΑΕΛ-Ηρόδοτος                   (AEL FC Arena)

ΤΕΤΑΡΤΗ 31/10

1ος ΟΜΙΛΟΣ

17:15 Ηρακλής-Ατρόμητος              (Καυτανζόγλειο)

2ος ΟΜΙΛΟΣ

15:00 Απόλλων Λάρισας-ΑΕΚ            (Δημ. Στάδιο Φιλιππούπολης)

3ος ΟΜΙΛΟΣ

15:00 Κισσαμικός-Παναιτωλικός        (Δημ. Στάδιο Περιβολίων)

4ος ΟΜΙΛΟΣ

17:15 Αρης-Αήττητος Σπάτων           ("Κλ. Βικελίδης")

6ος ΟΜΙΛΟΣ

19:30 Τρίκαλα-Αστέρας Τρίπολης       (Δημ. Στάδιο Τρικάλων)

8ος ΟΜΙΛΟΣ

15:00 Απόλλων Πόντου-Πανιώνιος       (Γηπ. Απόλλωνα Καλαμαριάς)

ΠΕΜΠΤΗ 1/11

1ος ΟΜΙΛΟΣ

15:00 ΠΑΣ Γιάννινα-Θύελλα Καμαρίου   ("Ζωσιμάδες")

5ος ΟΜΙΛΟΣ

17:15 Παναχαϊκή-Ολυμπιακός           (Παμπελοποννησιακό)

6ος ΟΜΙΛΟΣ

15:00 Απόλλων Σμύρνης-Απόλλων Παραλ. ("Γ. Καμάρας")

7ος ΟΜΙΛΟΣ

15:00 Κέρκυρα-Ξάνθη                  (ΕΑΚ Κέρκυρας)