• Βήμα πρόκρισης στους «16» του Challenge Cup για την ΑΕΚΗ ΑΕΚ νίκησε 29-25 την αυστριακή Μπρέγκεντς και έκανε σημαντικό βήμα για να περάσει στους «16» του Challenge Cup στο χάντμπολ.
  • Ολυμπιακός: Εκτός ΔΣ ο Σάββας ΘεοδωρίδηςΝέο ΔΣ στην ΠΑΕ Ολυμπιακός μετά τη Γενική Συνέλευση της Παρασκευής (16/11), στο οποίο δεν βρίσκεται ο Σάββας Θεοδωρίδης.
  • Η ΑΕΚ σκέφτεται να αξιοποιήσει την τιμωρία του ΟΣΦΠ για να πάρει πίσω τους βαθμούςΕτοιμη να χρησιμοποιήσει υπέρ της την τιμωρία του Ολυμπιακού για όσα έγιναν στο Παμπελοποννησιακό είναι η ΑΕΚ.
  • Αναντολού Εφές – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ 78-62Ο Παναθηναϊκός ήταν κακός, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, και γνώρισε την ήττα (78-62) από την Αναντολού Εφές
  • Νικοπολίδης: «Ήταν καλά διαβασμένος ο αντίπαλος»Όσα είπε ο Αντώνης Νικοπολίδης μετά την ήττα της Εθνικής Ελπίδων από την Αυστρία στην Τούμπα.
  • Αποχαιρέτησε την Αγγλία ο Ρούνεϊ! Ο Άγγλος επιθετικός πραγματοποίησε την τελευταία του συμμετοχή με τα «τρία λιοντάρια».
  • Ελλάδα – Αυστρία 0-1Ήττα 0-1 στην Τούμπα για την Εθνική Ελπίδων από την Αυστρία, που μειώνει τις πιθανότητες πρόκρισης στα τελικά του Euro U21.
  • Μπέος: «Έστειλα έναν άνθρωπο να πάει τον Μποροβήλο στο γραφείο του Μαρινάκη»Στην επικοινωνία που είχε με τους Δημήτρη Μπάκο και Γιώργο Μποροβήλο του Αστέρα Τρίπολης αναφέρθηκε κατά την εφετειακή δίκη του Koriopolis ο Αχιλλέας Μπέος.

 

 

 

 

 

Κύπελλο Ελλάδας: Οι διαιτητές της τρίτης φάσης

από vagelis kond
Κύπελλο Ελλάδας: Οι διαιτητές της τρίτης φάσης

Η ΚΕΔ ανακοίνωσε τα ονόματα των διαιτητών που θα «σφυρίξουν» στους αγώνες της τρίτης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η ΚΕΔ όρισε την Πέμπτη (13/09) τους διαιτητές για τους αγώνες Κυπέλλου της τρίτης φάσης που θα διεξαχθούν το Σάββατο (15/09) και την Κυριακή (16/09). Να σημειωθεί πως σε αυτή την φάση συμμετέχουν και οι ομάδες της Football League.

Συνοπτικά:

ΣΑΒΒΑΤΟ 15 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Kιθαιρών Καπαρελλίου - Ηρόδοτος (16:00, Δημ. Στάδιο Θηβών)
Διαιτητής: Τσουκαλάς (Αθηνών)
Βοηθοί: Ζήρδας (Δράμας), Κολλιάκος (Αθηνών)

ΚΥΡΙΑΚΗ 16 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Ερμής Αμυνταίου - Εργοτέλης (16:30, ΔΑΚ Φλώρινας)
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Γιάντσης (Ημαθίας), Δέλλιος (Πέλλας)

Εθνικός - Ηρακλής (16:30 Cosmote TV, Δημ. Στάδιο Καλλιθέας)
Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών)
Βοηθοί: Δέλλιος (Πέλλας), Καραθανάσης (Αν. Αττικής)

Θύελλα Καμαρίου - Σπάρτη (16:30, Δημ. Καμαρίου)
Διαιτητής: Βλάχος (Αν. Αττικής)
Βοηθοί: Κάλλης, Γουρνιάς (Αν. Αττικής)

Τηλυκράτης - Αήττητος Σπάτων (16:30, Δημ. Στάδιο Πρέβεζας)
Διαιτητής: Ματσούκας (Αιτ/νίας)
Βοηθοί: Τσιλίκας (Αιτ/νίας), Τίκας (Θεσπρωτίας)

Αντίμαχος - Βόλος (16:30, Δημ. Στάδιο Ρόδου)
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Στεφούλης (Γρεβενών), Χατζημανώλης (Λακωνίας)

Θεσπρωτός - Απόλλων Λάρισας (16:30, Δημ. Στάδιο Ηγουμενίτσας)
Διαιτητής: Ζαμπαλάς (Ηπείρου)
Βοηθοί: Θανασιάς, Λιόντος (Ηπείρου)

ΑΟ Καρδίας - Απόλλων Πόντου (16:30, Γήπεδο Νέων Επιβατών)
Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Αϊναλής, Φράγιος (Μακεδονίας)

Κόρινθος 2006 - Παναχαϊκή (16:30, Δημ. Στάδιο Κορίνθου)
Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Οικονόμου, Πλάκας (Δυτ. Αττικής)

ΟΦ Ιεράπετρας - Καραϊσκάκης Άρτας (16:30, Παγκρήτιο Στάδιο)
Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)
Βοηθοί: Αναστασάκης (Χανίων), Κοκμοτός (Ρεθύμνου)

Απόλλων Παραλιμνίου - Αιγινιακός (16:30, Δημ. Γήπεδο Σερρών)
Διαιτητής: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)
Βοηθοί: Αρμακόλας (Κυκλάδων), Μαλανδρής (Χαλκιδικής)

Ερμιονίδα - Κισσαμικός (16:30, Δημ. Κρανιδίου)
Διαιτητής: Ανδριανός (Αχαΐας)
Βοηθοί: Οικονόμου, Καραλής (Αχαΐας)

ΑΣ Γιαννιτσά - Τρίκαλα (16:30, Δημ. Στάδιο Γιαννιτσών)
Διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας)
Βοηθοί: Τοροσιάδης, Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Άρης Αβάτου - Πλατανιάς (16:30, ΑΟ Ξάνθης)
Διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας)
Βοηθοί: Κουβαλάκης, Τσακίρης (Δράμας)

Επισκοπή - Κέρκυρα (16:30, «Θ.Ι. Βαρδινογιάννης»)
Διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου)
Βοηθοί: Μαυραντωνάκης, Μαυρουδής (Ηρακλείου)

Νίκη Βόλου - Δόξα Δράμας (18:30 Cosmote TV, Πανθεσσαλικό)
Διαιτητής: Τσέτσιλας (Γρεβενών)
Βοηθοί: Φαλτάκας (Γρεβενών), Τζιουβάρας (Κοζάνης)