• Κυπελλούχος ο ΠΑΟΚ!Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 3-1 του Ηρακλή στην Ιεράπετρα στον τελικό του φάιναλ φορ βόλεϊ.
  • Φιλέλληνες Πέτα - ΑΕ Μενιδίου 1-0 (video)2η αγωνιστική play-aouts 2018-19 Α ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ
  • Παναθηναϊκός: Με βασικούς στο ΠεριστέριΧωρίς τον Άντονι Μουνιέ η αποστολή του Παναθηναϊκού για το ματς με τον Ατρόμητο, ωστόσο πρώτη φορά σε αυτή βρίσκεται ο νεαρός Αθανασακόπουλος.
  • Η δυναστεία της Γιουβέντους: Σήκωσε το 8ο συνεχόμενοΝίκησε με ανατροπή τη Φιορεντίνα η Γιουβέντους και εξασφάλισε τον τίτλο.
  • Ηλικιωμένος οδηγούσε ανάποδα στην ΙόνιαΤροχαίο ατύχημα, με τραυματισμό, προκάλεσε ηλικιωμένος οδηγός που οδηγούσε ανάποδα στην Ιόνια οδό.
  • Αλλαγή πλάνων στον ΕργοτέληΤην Κυριακή ολοκληρώνεται η προετοιμασία του Εργοτέλη για τον αγώνα με την ΑΕ Καραϊσκάκης
  • Challenge Cup: Ήττα της ΑΕΚ από τη Μαδέιρα στον πρώτο ημιτελικόΤο Μ. Σάββατο η ρεβάνς στο ΟΑΚΑ.
  • ΑΕΚ: Επιστροφή Λόπες με ΑΕΛΗ αποστολή της ΑΕΚ για την αναμέτρηση με την ΑΕΛ.

 

 

 

 

 

 

 

Κύπελλο Ελλάδας: Οι διαιτητές της τρίτης φάσης

από vagelis kond
Κύπελλο Ελλάδας: Οι διαιτητές της τρίτης φάσης

Η ΚΕΔ ανακοίνωσε τα ονόματα των διαιτητών που θα «σφυρίξουν» στους αγώνες της τρίτης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η ΚΕΔ όρισε την Πέμπτη (13/09) τους διαιτητές για τους αγώνες Κυπέλλου της τρίτης φάσης που θα διεξαχθούν το Σάββατο (15/09) και την Κυριακή (16/09). Να σημειωθεί πως σε αυτή την φάση συμμετέχουν και οι ομάδες της Football League.

Συνοπτικά:

ΣΑΒΒΑΤΟ 15 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Kιθαιρών Καπαρελλίου - Ηρόδοτος (16:00, Δημ. Στάδιο Θηβών)
Διαιτητής: Τσουκαλάς (Αθηνών)
Βοηθοί: Ζήρδας (Δράμας), Κολλιάκος (Αθηνών)

ΚΥΡΙΑΚΗ 16 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Ερμής Αμυνταίου - Εργοτέλης (16:30, ΔΑΚ Φλώρινας)
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Γιάντσης (Ημαθίας), Δέλλιος (Πέλλας)

Εθνικός - Ηρακλής (16:30 Cosmote TV, Δημ. Στάδιο Καλλιθέας)
Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών)
Βοηθοί: Δέλλιος (Πέλλας), Καραθανάσης (Αν. Αττικής)

Θύελλα Καμαρίου - Σπάρτη (16:30, Δημ. Καμαρίου)
Διαιτητής: Βλάχος (Αν. Αττικής)
Βοηθοί: Κάλλης, Γουρνιάς (Αν. Αττικής)

Τηλυκράτης - Αήττητος Σπάτων (16:30, Δημ. Στάδιο Πρέβεζας)
Διαιτητής: Ματσούκας (Αιτ/νίας)
Βοηθοί: Τσιλίκας (Αιτ/νίας), Τίκας (Θεσπρωτίας)

Αντίμαχος - Βόλος (16:30, Δημ. Στάδιο Ρόδου)
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Στεφούλης (Γρεβενών), Χατζημανώλης (Λακωνίας)

Θεσπρωτός - Απόλλων Λάρισας (16:30, Δημ. Στάδιο Ηγουμενίτσας)
Διαιτητής: Ζαμπαλάς (Ηπείρου)
Βοηθοί: Θανασιάς, Λιόντος (Ηπείρου)

ΑΟ Καρδίας - Απόλλων Πόντου (16:30, Γήπεδο Νέων Επιβατών)
Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Αϊναλής, Φράγιος (Μακεδονίας)

Κόρινθος 2006 - Παναχαϊκή (16:30, Δημ. Στάδιο Κορίνθου)
Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Οικονόμου, Πλάκας (Δυτ. Αττικής)

ΟΦ Ιεράπετρας - Καραϊσκάκης Άρτας (16:30, Παγκρήτιο Στάδιο)
Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)
Βοηθοί: Αναστασάκης (Χανίων), Κοκμοτός (Ρεθύμνου)

Απόλλων Παραλιμνίου - Αιγινιακός (16:30, Δημ. Γήπεδο Σερρών)
Διαιτητής: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)
Βοηθοί: Αρμακόλας (Κυκλάδων), Μαλανδρής (Χαλκιδικής)

Ερμιονίδα - Κισσαμικός (16:30, Δημ. Κρανιδίου)
Διαιτητής: Ανδριανός (Αχαΐας)
Βοηθοί: Οικονόμου, Καραλής (Αχαΐας)

ΑΣ Γιαννιτσά - Τρίκαλα (16:30, Δημ. Στάδιο Γιαννιτσών)
Διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας)
Βοηθοί: Τοροσιάδης, Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Άρης Αβάτου - Πλατανιάς (16:30, ΑΟ Ξάνθης)
Διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας)
Βοηθοί: Κουβαλάκης, Τσακίρης (Δράμας)

Επισκοπή - Κέρκυρα (16:30, «Θ.Ι. Βαρδινογιάννης»)
Διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου)
Βοηθοί: Μαυραντωνάκης, Μαυρουδής (Ηρακλείου)

Νίκη Βόλου - Δόξα Δράμας (18:30 Cosmote TV, Πανθεσσαλικό)
Διαιτητής: Τσέτσιλας (Γρεβενών)
Βοηθοί: Φαλτάκας (Γρεβενών), Τζιουβάρας (Κοζάνης)