• Δοκιμαστικά για την ομάδα Κ19 (Νέων)Η ΠΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας ανακοινώνει ότι στο πλαίσιο της στελέχωσης της ομάδας Κ19 (Νέων), θα πραγματοποιήσει δοκιμαστικά για παιδιά γεννηθέντα τα έτη 1999, 2000, 2001 και 2002.
  • Ολυμπιακός – Χίμκι 71-57Ο Ολυμπιακός με μεγάλο «όπλο» του την άμυνα έφτασε άνετα (71-57) στην επικράτηση επί της Χίμκι στο ΣΕΦ.
  • Ολυμπιακός: Επιμένει για Ομάρ η ΣέλτικΟι Σκωτσέζοι θέλουν να αποκτήσουν τον Νορβηγό δεξιό μπακ των «ερυθρολεύκων».
  • Πήρε και Ευαγγέλου ο Ναυπακτιακός ΑστέραςΟ νέος Παίκτης του Ναυπακτιακού είναι ο Ηλίας Ευαγγέλου ο οποίος αγωνίζεται στην θέση της άμυνας.
  • NBA: «Διπλός» Γιάννης στο σημερινό Top-10 (video)Απίθανα πράγματα από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, που βρίσκεται με δυο φάσεις στο σημερινό Top-10!
  • Στον ΠΑΟΚ και επίσημα ο ΜίσιτςΠαίκτης του ΠΑΟΚ είναι και επίσημα ο Γιόζιπ Μίσιτς.
  • Πρόστιμο στον ΑΟΧ Κισσαμικό για την ανακοίνωση κατά ΔιαμαντόπουλουΜε πρόστιμο ύψους 25.000 ευρώ τιμωρήθηκε ο ΑΟΧ Κισσαμικός από την Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΟ για την ανακοίνωσή του κατά του Αριστοτέλη Διαμαντόπουλου.
  • Σε ομάδα Γ’ κατηγορίας του Μαρόκου ο Ριβάλντο!Ο άλλοτε σούπερ σταρ του παγκοσμίου ποδοσφαίρου και παίκτης των Ολυμπιακού και ΑΕΚ, Ριβάλντο, ανακοινώθηκε επίσημα από ομάδα Γ’ κατηγορίας στο Μαρόκο!

Ατρόμητος-Παναιτωλικός 2-2

Τελευταία ενημέρωση από vagelis kond

Οι Αγρινιώτες έβαλαν δύσκολα στους Περιστεριώτες.

Συγκλονιστικό παιχνίδι έγινε στο δεύτερο ημίχρονο στο Περιστέρι, όπου Ατρόμητος και Παναιτωλικός αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2. Ο Ενσικουλού άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 50’, αλλά στη συνέχεια ο Μανά με δύο γκολ ανέτρεψε το σκηνικό και στο 83’ ο Μούγιακιτς ισοφάρισε σε 2-2.

Πολύ νωθρά ξεκίνησε το παιχνίδι στο Περιστέρι, καθώς στο πρώτο 20λεπτο Ατρόμητος και Παναιτωλικός δεν δημιούργησαν επικίνδυνες φάσεις, αν και οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας. Οι Περιστεριώτες ανέβασαν στροφές στη συνέχεια και αύξησαν την πίεσή τους, και στο 20’ το σουτ του Ενσικουλού πέρασε άουτ. Η αντίδραση του Παναιτωλικού ήρθε στο 35’, όταν ο Ουίλιαν βρέθηκε σε θέση βολής από πάσα του Μοράρ, αλλά το σουτ του πέρασε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος μπήκε πιο δυνατά και στο 50’ ο Ενσικουλού, μετά από σέντρα του Κουλούρη, έκανε το σουτ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Ο ρυθμός στο παιχνίδι έπεσε στη συνέχεια, ωστόσο μετά το 65’ πήρε φωτιά. Στο 68’ ο Μάντσον έχασε μια μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, αλλά στο επόμενο λεπτό ο Μανά πέτυχε το 1-1. Πριν προλάβουν οι γηπεδούχοι να συνέλθουν, ο Μανά και πάλι με εξαιρετικό τρόπο πέτυχε στο 77’ το 1-2.

Ο Κάναντι αντέδρασε άμεσα και έκανε άμεσα τις τρεις αλλαγές, και στο 83’ ο Μούγιακιτς από κοντά ισοφάρισε σε 2-2. Στα τελευταία λεπτά ο Ατρόμητος έψαξε το γκολ της νίκης, με τον Παναιτωλικό να προσπαθεί να κρατήσει τον εκτός έδρας βαθμό και τελικά το παιχνίδι έληξε 2-2.

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μέγιερι, Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας (80’ Ούμπιντες), Μπουσούλατζιτς, Ενσικουλού (78’ Κωτσόπουλος), Καρασαλίδης, Μάντσον, Κουλούρης, Μπρούνο (78’ Μούγιακιτς), Ρισβάνης, Γιαννούλης.

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Άργκους (88’ Αμαράλ), Λουσέρο, Μαρινάκης, Λιάβας, Μαλής, Ουίλιαν (90+3’ Γκούγκα), Μοράρ, Μάνα, Τσοκάκης, Μάζουρεκ (85’ Μιχάι).

ΟΦΗ-Πανιώνιος 1-1