• ΑΕΚ - Βόλος 2-0Η ΑΕΚ νίκησε 2-0 τον Βόλο σε κεκλεισμένων των θυρών φιλικό στο ΟΑΚΑ, χάρη στα γκολ των Ζεράλδες και Κλωναρίδη.
  • Ερήμην η ΚέρκυραΠόσα διεκδικούν Θεοδωράκης, Σανδραβέλης από την Κέρκυρα. Νέες αναβολές για Λεβαδειακό.
  • Παναθηναϊκός: Πιθανή η πώληση του ΧατζηγιοβάννηΟ Παναθηναϊκός φαίνεται ότι δεν τα βρίσκει για νέο συμβόλαιο με τον Τάσο Χατζηγιοβάνη με αποτέλεσμα το «τριφύλλι» να βάλει πωλητήριο στο νεαρό ποδοσφαιριστή.
  • Στέλνουν Μπουρούση στην Γκραν ΚανάριαΚοντά στην μεταγραφή του στην Γκραν Κανάρια βρίσκεται ο Γιάννης Μπουρούσης.
  • Αναστασίου: «Έτοιμοι για την πρόκληση»Αισιόδοξος ενόψει των αγώνων με τη Ντουνάιτσκα Στρέντα ο Γιάννης Αναστασίου.
  • Βέροια: Έγινε ΠΑΕ και προχώρησε ανανεώσειςΕτοιμάζεται για τη Football League η Βέροια.
  • Κόπα Άφρικα 2019: Η Αλγερία «βασίλισσα» της ΑφρικήςΗ Αλγερία νίκησε 1-0 τη Σενεγάλη στον τελικό του Κόπα Άφρικα 2019 στην Αίγυπτο και κατέκτησε για δεύτερη φορά στην ιστορία της το τρόπαιο.
  • Πρόταση της Χετάφε για ποδοσφαιριστή του ΠΑΣ ΓιάννιναΠρόταση της Ισπανικής Χετάφε φέρεται να έχει έρθει στον ΠΑΣ για νεαρό ποδοσφαιριστή ο οποίος πιθανότατα προορίζεται για την δεύτερη ομάδα του συλλόγου.

 

 

 

 

 

 

Οι Κυπελλούχοι των Ενώσεων σε όλη την Ελλάδα

από vagelis kond
Οι Κυπελλούχοι των Ενώσεων σε όλη την Ελλάδα

Δείτε ποιες ομάδες μέχρι τώρα έχουν κατακτήσει το Κύπελλο Ερασιτεχνών και τη νέα χρονιά θα έχουν δικαίωμα συμμετοχής στο Κύπελλο Ελλάδας

ΕΠΣ Έβρου : Εθνικός Αλεξανδρούπολης

ΕΠΣ Ξάνθης : Ορφέας Ξάνθης

ΕΠΣ Δράμας : Πανδραμαϊκός

ΕΠΣ Καβάλας : Αετός Οφρυνίου

ΕΠΣ Σερρών : Πανσεραϊκός

ΕΠΣ Κιλκίς : Αλέξανδρος Κιλκίς

ΕΠΣ Μακεδονίας : Θερμαϊκός Θέρμης

ΕΠΣ Χαλκιδικής : ΠΟ Τριγλίας

ΕΠΣ Πέλλας : Εδεσσαϊκός

ΕΠΣ Ημαθίας : Βέροια

ΕΠΣ Πιερίας : ΑΕ Καρίτσας

ΕΠΣ Φλώρινας : Μελιτέας Μελίτης

ΕΠΣ Καστοριάς : Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

ΕΠΣ Κοζάνης : Μακεδονικός Φούφα

ΕΠΣ Γρεβενών : Γρεβενά Αεράτα

ΕΠΣ Τρικάλων : ΑΣ Μετέωρα

ΕΠΣ Καρδίτσας : ΑΟ Σελλάνων

ΕΠΣ Θεσσαλίας : Ολυμπιακός Βόλου

ΕΠΣ Ηπείρου : Θρίαμβος Σερβιανών

ΕΠΣ Θεσπρωτίας : Σούλι Παραμυθιάς

ΕΠΣ Πρέβεζας / Λευκάδας : Τηλυκράτης

ΕΠΣ Άρτας : Δόξα Άρτας

ΕΠΣ Κέρκυρας : Θιναλιακός

ΕΠΣ Εύβοιας : ΑΟ Νέας Αρτάκης

ΕΠΣ Φωκίδας : Αστέρας Ιτέας

ΕΠΣ Ευρυτανίας : ΑΟ Ποταμιάς

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας : Όμηρος Νεοχωρίου

ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης : Παλληξουριακός

ΕΠΣ Βοιωτίας : ΑΟ Υπάτου

ΕΠΣ Αθηνών : Ηλυσιακός

ΕΠΣ Πειραιά : Εθνικός Πειραιά

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής : Αχαρναϊκός

ΕΠΣ Δυτικής Αττικής : Ασπρόπυργος

ΕΠΣ Κορινθίας : ΠΑΣ Κόρινθος

ΕΠΣ Αχαΐας : Ατρόμητος Πατρών

ΕΠΣ Αργολίδας : Παναργειακός

ΕΠΣ Αρκαδίας : ΑΣ Λεωνίδιο

ΕΠΣ Ηλείας : Ξενοφών Κρεστένων

ΕΠΣ Μεσσηνίας : Καλαμάτα

ΕΠΣ Λακωνίας : ΑΕ Πελλάνας

ΕΠΣ Ζακύνθου : ΑΟ Κατασταρίου

ΕΠΣ Ρεθύμνου : ΑΟ Επισκοπής

ΕΠΣ Ηρακλείου : Ατσαλένιος

ΕΠΣ Λασιθίου : ΟΦ Ιεράπετρας

ΕΠΣ Δωδεκανήσου : Διαγόρας Ρόδου

ΕΠΣ Κυκλάδων : Πανθηραϊκός

ΕΠΣ Λέσβου : Αιολικός

ΕΠΣ Χίου : Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου

 

Εκκρεμούν οι εξής Κυπελλούχοι από 5 Ενώσεις :

ΕΠΣ Λάρισας : Δαμασιακός – ΠΟ Ελασσόνας (16/5)

ΕΠΣ Σάμου : Πανσαμιακός – ΑΕ Καρλόβασι (τελικός)

ΕΠΣ Θράκης : Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου (14/5)

ΕΠΣ Φθιώτιδας : Αταλάντη – Νέο Κρίκελλο (19/5)

ΕΠΣ Χανίων : Ημιτελική φάση