• Ο Κουμπαράκης ορίστηκε στο εξ αναβολής Εργοτέλης-ΠΑΟΚ για το ΚύπελλοΟ Στέφανος Κουμπαράκης θα διευθύνει την εξ αναβολής αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Εργοτέλη για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Κυπέλλου, η οποία θα διεξαχθεί την Τετάρτη (14/11).
  • Άρης: Ανακοινώνει ΠαντελίδηΘέμα χρόνου να ολοκληρωθεί επίσημα η συμφωνία του Άρη με τον Σάββα Παντελίδη
  • Ο Αστέρας Τρίπολης ανακοίνωσε την πρόσληψη του Γιώργου ΠαράσχουΟ Αστέρας Τρίπολης ανακοίνωσε την πρόσληψη του Γιώργου Παράσχου, που θα αντικαταστήσει τον Σάββα Παντελίδη.
  • Γιάννης Μπουζούκης: «Δώσαμε το 110%»O Γιάννης Μπουζούκης αναφέρθηκε στην προσπάθεια των συμπαικτών του στο ματς με τον Ολυμπιακό στο Φάληρο.
  • Εθνική Ελλάδας: «Πρώτη» Αναστασιάδη!Εποχή Άγγελου Αναστασιάδη στην Εθνική Ελλάδας.
  • Football League: Το πρόγραμμα της 4ης-5ης αγωνιστικήςΔείτε το πρόγραμμα για την 4η και την 5η αγωνιστική της Football League.
  •  Θρίαμβος Σ. - Φλωριάδα 3-0 (video)Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από τον αγώνα.
  • Μακεδονικός Φούφα – Μακεδονικός Σιάτιστας 1-0 (video)Δείτε στο παρακάτω βίντεο τη νίκη του Φούφα κόντρα στη Σιάτιστα.

 

 

 

 

 

Αυτές είναι οι 53 Κυπελλούχοι των ΕΠΣ

από vagelis kond
Αυτές είναι οι 53 Κυπελλούχοι των ΕΠΣ

Δείτε αναλυτικά ποιες είναι οι 53 ερασιτεχνικές ομάδες που θα πάρουν μέρος τη νέα χρονιά στο Κύπελλο Ελλάδας.

Με μια σημαντική καινοτομία, τη συμμετοχή των ερασιτεχνικών ομάδων που αναδείχθηκαν τη σεζόν 2017-18 Κυπελλούχες στις κατά τόπους ΕΠΣ θα διεξαχθεί τη σεζόν 2018-19 το Κύπελλο Ελλάδας.

Πρόκειται συνολικά για 53 ομάδες, οι οποίες θα συμμετάσχουν στην 1η και 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας και οι 16 που θα ξεχωρίσουν θα αντιμετωπίσουν σε διπλούς αγώνες τις 16 ΠΑΕ της Football League με έπαθλο μια θέση στη φάση ομίλων της διοργάνωσης.

Αναλυτικά, οι 53 Κυπελλούχοι των ΕΠΣ είναι οι εξής:

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ: ΑΟ Καρδίας

ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ: Θράκη Φερών

ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ: Δόξα Προσκυνητών

ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ: Άρης Αβάτου

ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: Καβάλα

ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ: ΑΕ Καλαμπακίου

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ: Απόλλων Παραλιμνίου

ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ: Αναγέννηση Πλαγιάς

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ: ΠΟ Ν. Καλλικράτειας

ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ: ΑΣ Γιαννιτσά

ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ: Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων

ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ: ΑΕ Καρίτσας

ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ: Ερμής Αμυνταίου

ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ: Ηρακλής Πολυκάρπης

ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ: Μακεδονικός Φούφα

ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Πυρσός Γρεβενών

ΕΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ: Διγενής Νεοχωρίου

ΕΠΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: ΑΟ Σελλάνων

ΕΠΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: Οικονόμος Τσαριτσάνης

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Νίκη Βόλου

ΕΠΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ: Θεσπρωτός

ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ: Θρίαμβος Σερβιανών

ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ: ΑΕ Ξηροβουνίου

ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑΔΑΣ: Τηλυκράτης Λευκάδας

ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: ΟΦ Αγίου Ματθαίου

ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ: ΑΟ Καλαποδίου

ΕΠΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ: ΑΠΟΚ Βελούχι

ΕΠΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ: Νέος Αμφίλοχος

ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ: Αστέρας Ιτέας

ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ: ΑΟ Θήβα

ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ: ΑΟ Χαλκίδα

ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ: ΑΕ Κηφισιάς

ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ: ΑΟ Καραβά

ΕΠΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ηρακλής Ελευσίνας

ΕΠΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Θύελλα Ραφήνας

ΕΠΣ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ-ΙΘΑΚΗΣ: Παλληξουριακός

ΕΠΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ: Πέλοπας Κιάτου

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Διαγόρας Βραχνέικων

ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ: Αστέρας Αμαλιάδας

ΕΠΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ: Παναρκαδικός

ΕΠΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ: ΑΕ Ερμιονίδας

ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Καλαμάτα

ΕΠΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ: Ολυμπιακός Γυθείου

ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ: ΑΟ Τσιλιβή

ΕΠΣ ΛΕΣΒΟΥ: Αιολικός

ΕΠΣ ΧΙΟΥ: Δάφνη Δαφνώνα

ΕΠΣ ΣΑΜΟΥ: ΑΕ Βαθύλλου Πανσαμιακού

ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ: Θύελλα Καμαρίου

ΕΠΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ: Αντίμαχος

ΕΠΣ ΧΑΝΙΩΝ: ΑΟ Παλαιόχωρας

ΕΠΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Ερμής Ζωνιανών

ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: ΠΑΝΟ Μαλίων

ΕΠΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ: ΟΦ Ιεράπετρας