• Ντιναμό Κιέβου-Ολυμπιακός 1-0Το γκολ του Σολ και οι αποκρούσεις του Μπόικο άφησαν τον Ολυμπιακό εκτός Europa League.
  • Ελλάδα-Γεωργία 81-69Η Ελλάδα δεν συνάντησε καμία δυσκολία κόντρα στην Γεωργία και επικράτησε με 81-69 κάνοντας το 10-1 για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου
  • Παναθηναϊκός: Συνεχίστηκε η προετοιμασία ενόψει ΠανιώνιουΟλοκληρώθηκε η προπόνηση των «πρασίνων» στο Κορωπί.
  • Αναντολού Εφές-Ολυμπιακός 75-65Την ήττα με 75-65 γνώρισε ο Ολυμπιακός στην Τουρκία από την Αναντολού Εφές για την 23η αγωνιστική της διοργάνωσης
  • Ντιναμό Κιέβου-Ολυμπιακός: Η «ερυθρόλευκη» ενδεκάδαΈτσι θα παραταχθεί ο Ολυμπιακός κόντρα στη Ντιναμό στο Κίεβο
  • Αναστόπουλος: Μονόδρομος η 2η θέση – Υπάρχει πίεση στον ΗρακλήΟ προπονητής της Κέρκυρας μίλησε στο Metropolis για όσα συνέβησαν στον Ηρακλή και την προσπάθεια της ομάδας του για την άνοδο στη Super League.
  • ΠΑΟΚ: Δεν αλλάζει η «συνταγή» με τον ΆρηΣυνεχίστηκε σήμερα η προετοιμασία του ΠΑΟΚ για το κυριακάτικο τοπικό ντέρμπι με τον Αρη (24/2, 19.30) στο γήπεδο της Τούμπας.
  • Αναβολή αγώνα των Νέων με Απόλλωνα ΠόντουΜετά από αίτημα που Απόλλωνα Πόντου, το οποίο έκανε δεκτό η ΠΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας, αναβλήθηκε ο αγώνας των Νέων (Κ19) ανάμεσα στις δύο ομάδες.

 

 

 

 

 

Αυτές είναι οι 53 Κυπελλούχοι των ΕΠΣ

από vagelis kond
Αυτές είναι οι 53 Κυπελλούχοι των ΕΠΣ

Δείτε αναλυτικά ποιες είναι οι 53 ερασιτεχνικές ομάδες που θα πάρουν μέρος τη νέα χρονιά στο Κύπελλο Ελλάδας.

Με μια σημαντική καινοτομία, τη συμμετοχή των ερασιτεχνικών ομάδων που αναδείχθηκαν τη σεζόν 2017-18 Κυπελλούχες στις κατά τόπους ΕΠΣ θα διεξαχθεί τη σεζόν 2018-19 το Κύπελλο Ελλάδας.

Πρόκειται συνολικά για 53 ομάδες, οι οποίες θα συμμετάσχουν στην 1η και 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας και οι 16 που θα ξεχωρίσουν θα αντιμετωπίσουν σε διπλούς αγώνες τις 16 ΠΑΕ της Football League με έπαθλο μια θέση στη φάση ομίλων της διοργάνωσης.

Αναλυτικά, οι 53 Κυπελλούχοι των ΕΠΣ είναι οι εξής:

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ: ΑΟ Καρδίας

ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ: Θράκη Φερών

ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ: Δόξα Προσκυνητών

ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ: Άρης Αβάτου

ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: Καβάλα

ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ: ΑΕ Καλαμπακίου

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ: Απόλλων Παραλιμνίου

ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ: Αναγέννηση Πλαγιάς

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ: ΠΟ Ν. Καλλικράτειας

ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ: ΑΣ Γιαννιτσά

ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ: Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων

ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ: ΑΕ Καρίτσας

ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ: Ερμής Αμυνταίου

ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ: Ηρακλής Πολυκάρπης

ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ: Μακεδονικός Φούφα

ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Πυρσός Γρεβενών

ΕΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ: Διγενής Νεοχωρίου

ΕΠΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: ΑΟ Σελλάνων

ΕΠΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: Οικονόμος Τσαριτσάνης

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Νίκη Βόλου

ΕΠΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ: Θεσπρωτός

ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ: Θρίαμβος Σερβιανών

ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ: ΑΕ Ξηροβουνίου

ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑΔΑΣ: Τηλυκράτης Λευκάδας

ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: ΟΦ Αγίου Ματθαίου

ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ: ΑΟ Καλαποδίου

ΕΠΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ: ΑΠΟΚ Βελούχι

ΕΠΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ: Νέος Αμφίλοχος

ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ: Αστέρας Ιτέας

ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ: ΑΟ Θήβα

ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ: ΑΟ Χαλκίδα

ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ: ΑΕ Κηφισιάς

ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ: ΑΟ Καραβά

ΕΠΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ηρακλής Ελευσίνας

ΕΠΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Θύελλα Ραφήνας

ΕΠΣ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ-ΙΘΑΚΗΣ: Παλληξουριακός

ΕΠΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ: Πέλοπας Κιάτου

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Διαγόρας Βραχνέικων

ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ: Αστέρας Αμαλιάδας

ΕΠΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ: Παναρκαδικός

ΕΠΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ: ΑΕ Ερμιονίδας

ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Καλαμάτα

ΕΠΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ: Ολυμπιακός Γυθείου

ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ: ΑΟ Τσιλιβή

ΕΠΣ ΛΕΣΒΟΥ: Αιολικός

ΕΠΣ ΧΙΟΥ: Δάφνη Δαφνώνα

ΕΠΣ ΣΑΜΟΥ: ΑΕ Βαθύλλου Πανσαμιακού

ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ: Θύελλα Καμαρίου

ΕΠΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ: Αντίμαχος

ΕΠΣ ΧΑΝΙΩΝ: ΑΟ Παλαιόχωρας

ΕΠΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Ερμής Ζωνιανών

ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: ΠΑΝΟ Μαλίων

ΕΠΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ: ΟΦ Ιεράπετρας