SUPER LEAGUE 2

Στις 24/10 η σέντρα στη Super League 2 – Όλο το πρόγραμμα

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η κλήρωση του πρωταθλήματος της Super League 2 για τη σεζόν 2020-2021 – Δείτε όλο το πρόγραμμα.

Με συνθήκες… covid-19 διενεργήθηκε σήμερα η κλήρωση της Super League 2, για τη σεζόν 2020-2021. Το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε δύο φάσεις, η πρώτη είναι η κανονική διάρκεια με 22 αγωνιστικές και θα ακολουθήσουν 10 αγωνιστικές των πλέι οφ (θέσεις 1-6) και πλέι άουτ (θέσεις 7-12).

Η ημερομηνία έναρξης ορίστηκε στις 24 Οκτωβρίου. Η Ξάνθη ζήτησε να μην αγωνιστεί στις πρώτες δύο αγωνιστικές, για να προλάβει να προετοιμαστεί και έτσι τα πρώτα δύο της παιχνίδια θα γίνουν αργότερα σε εμβόλιμες αγωνιστικές.

Πριν από την κλήρωση, ο Λεωνίδας Λεουτσάκος δήλωσε: «Να ευχηθούμε να υπάρχει υγεία σε όλες τις ομάδες. Πιστεύουμε ότι θα γίνει ένα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα στη Super League 2, με καλό ποδόσφαιρο. Ευελπιστούμε να ανοίξει οι θέσεις των θεατών για να έχουμε και κόσμο στα γήπεδα».

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική  
Καραϊσκάκης Άρτας – Λεβαδειακός
ΟΦ Ιεράπετρας – Διαγόρας
Χανιά – Δόξα Δράμας
Παναχαϊκή – Τρίκαλα
Εργοτέλης – Ιωνικός
Απόλλων Λάρισας – Ξάνθη
2η αγωνιστική  
ΟΦ Ιεράπετρας – Καραϊσκάκης Άρτας
Λεβαδειακός – Χανιά
Διαγόρας – Παναχαϊκή
Δόξα Δράμας – Εργοτέλης
Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας
Ξάνθη – Ιωνικός
3η αγωνιστική  
Καραϊσκάκης Άρτας – Χανιά
Παναχαϊκή – ΟΦ Ιεράπετρας
Εργοτέλης – Λεβαδειακός
Απόλλων Λάρισας – Διαγόρας
Ξάνθη – Δόξα Δράμας
Ιωνικός – Τρίκαλα
4η αγωνιστική  
Παναχαϊκή – Καραϊσκάκης Άρτας
Χανιά – Εργοτέλης
ΟΦ Ιεράπετρας – Απόλλων Λάρισας
Λεβαδειακός – Ξάνθη
Διαγόρας – Ιωνικός
Τρίκαλα – Δόξα Δράμας
5η αγωνιστική  
Καραϊσκάκης Άρτας – Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας – Παναχαϊκή
Ξάνθη – Χανιά
Ιωνικός – ΟΦ Ιεράπετρας
Τρίκαλα – Λεβαδειακός
Δόξα Δράμας – Διαγόρας
6η αγωνιστική  
Απόλλων Λάρισας – Καραϊσκάκης Άρτας
Εργοτέλης – Ξάνθη
Παναχαϊκή – Ιωνικός
Χανιά – Τρίκαλα
ΟΦ Ιεράπετρας – Δόξα Δράμας
Λεβαδειακός – Διαγόρας
7η αγωνιστική  
Καραϊσκάκης Άρτας – Ξάνθη
Ιωνικός – Απόλλων Λάρισας
Τρίκαλα – Εργοτέλης
Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή
Διαγόρας – Χανιά
Λεβαδειακός – ΟΦ Ιεράπετρας
8η αγωνιστική  
Ιωνικός – Καραϊσκάκης Άρτας
Ξάνθη – Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας
Εργοτέλης – Διαγόρας
Παναχαϊκή – Λεβαδειακός
Χανιά – ΟΦ Ιεράπετρας
9η αγωνιστική  
Καραϊσκάκης Άρτας – Τρίκαλα
Δόξα Δράμας – Ιωνικός
Διαγόρας – Ξάνθη
Λεβαδειακός – Απόλλων Λάρισας
ΟΦ Ιεράπετρας – Εργοτέλης
Χανιά – Παναχαϊκή
10η αγωνιστική  
Δόξα Δράμας – Καραϊσκάκης Άρτας
Τρίκαλα – Διαγόρας
Ιωνικός – Λεβαδειακός
Ξάνθη – ΟΦ Ιεράπετρας
Απόλλων Λάρισας – Χανιά
Εργοτέλης – Παναχαϊκή
11η αγωνιστική  
Διαγόρας – Καραϊσκάκης Άρτας
Λεβαδειακός – Δόξα Δράμας
ΟΦ Ιεράπετρας – Τρίκαλα
Χανιά – Ιωνικός
Παναχαϊκή – Ξάνθη
Εργοτέλης – Απόλλων Λάρισας
  12η αγωνιστική
Λεβαδειακός – Καραϊσκάκης Άρτας
Διαγόρας – ΟΦ Ιεράπετρας
Δόξα Δράμας – Χανιά
Τρίκαλα – Παναχαϊκή
Ιωνικός – Εργοτέλης
Ξάνθη – Απόλλων Λάρισας
  13η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας – ΟΦ Ιεράπετρας
Χανιά – Λεβαδειακός
Παναχαϊκή – Διαγόρας
Εργοτέλης – Δόξα Δράμας
Απόλλων Λάρισας – Τρίκαλα
Ιωνικός – Ξάνθη
  14η αγωνιστική
Χανιά – Καραϊσκάκης Άρτας
ΟΦ Ιεράπετρας – Παναχαϊκή
Λεβαδειακός – Εργοτέλης
Διαγόρας – Απόλλων Λάρισας
Δόξα Δράμας – Ξάνθη
Τρίκαλα – Ιωνικός
  15η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας – Παναχαϊκή
Εργοτέλης – Χανιά
Απόλλων Λάρισας – ΟΦ Ιεράπετρας
Ξάνθη – Λεβαδειακός
Ιωνικός – Διαγόρας
Δόξα Δράμας – Τρίκαλα
  16η αγωνιστική
Εργοτέλης – Καραϊσκάκης Άρτας
Παναχαϊκή – Απόλλων Λάρισας
Χανιά – Ξάνθη
ΟΦ Ιεράπετρας – Ιωνικός
Λεβαδειακός – Τρίκαλα
Διαγόρας – Δόξα Δράμας
  17η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας – Απόλλων Λάρισας
Ξάνθη – Εργοτέλης
Ιωνικός – Παναχαϊκή
Τρίκαλα – Χανιά
Δόξα Δράμας – ΟΦ Ιεράπετρας
Διαγόρας – Λεβαδειακός
  18η αγωνιστική
Ξάνθη – Καραϊσκάκης Άρτας
Απόλλων Λάρισας – Ιωνικός
Εργοτέλης – Τρίκαλα
Παναχαϊκή – Δόξα Δράμας
Χανιά – Διαγόρας
ΟΦ Ιεράπετρας – Λεβαδειακός
  19η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας – Ιωνικός
Τρίκαλα – Ξάνθη
Δόξα Δράμας – Απόλλων Λάρισας
Διαγόρας – Εργοτέλης
Λεβαδειακός – Παναχαϊκή
ΟΦ Ιεράπετρας – Χανιά
  20η αγωνιστική
Τρίκαλα – Καραϊσκάκης Άρτας
Ιωνικός – Δόξα Δράμας
Ξάνθη – Διαγόρας
Απόλλων Λάρισας – Λεβαδειακός
Εργοτέλης – ΟΦ Ιεράπετρας
Παναχαϊκή – Χανιά
  21η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας – Δόξα Δράμας
Διαγόρας – Τρίκαλα
Λεβαδειακός – Ιωνικός
ΟΦ Ιεράπετρας – Ξάνθη
Χανιά – Απόλλων Λάρισας
Παναχαϊκή – Εργοτέλης
  22η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας – Διαγόρας
Δόξα Δράμας – Λεβαδειακός
Τρίκαλα – ΟΦ Ιεράπετρας
Ιωνικός – Χανιά
Ξάνθη – Παναχαϊκή
Απόλλων Λάρισας – Εργοτέλης
Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

To Top