G-ETHNIKI

Οι ομάδες που δήλωσαν συμμετοχή στο νέο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής

ΕΠΣ Έβρου: Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου
ΕΠΣ Θράκης: Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου
ΕΠΣ Καβάλας: Δόξα Θεολόγου, Κεραυνός Πέρνης, Αετός Ορφανού, Νέστος Χρυσούπολης*
ΕΠΣ Ξάνθης: Ηρακλής Νέου Ζυγού, Ορφέας Ξάνθης, Άρης Αβάτου
ΕΠΣ Δράμας: Πανδραμαϊκός
ΕΠΣ Μακεδονίας: Ποσειδώνας Μηχανιώνας, Θερμαϊκός Θέρμης, Μακεδονικός, Αγροτικός Αστέρας
ΕΠΣ Σερρών: Δόξα Κάτω Καμήλας, Απόλλων Παραλιμνίου, Πανσερραϊκός
ΕΠΣ Ημαθίας: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Νίκη Αγκαθιάς
ΕΠΣ Κιλκίς: Κιλκισιακός
ΕΠΣ Πέλλας: Θύελλα Σαρακηνών, Αλμωπός Αριδαίας, Εδεσσαϊκός, ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών
ΕΠΣ Χαλκιδικής: Νέα Καλλικράτεια
ΕΠΣ Γρεβενών: ΑΟ Σειρήνα
ΕΠΣ Καστοριάς: Αστραπή Μεσοποταμίας
ΕΠΣ Κοζάνης: ΑΕΠ Καραγιαννίων, Μακεδονικός Φούφας
ΕΠΣ Φλώρινας: ΠΑΣ Φλώρινα
ΕΠΣ Ηπείρου: ΑΟ Ανατολής
ΕΠΣ Θεσπρωτίας: Σούλι Παραμυθιάς
ΕΠΣ Κέρκυρας: Θιναλιακός, ΑΕ Λευκίμμης
ΕΠΣ Τρικάλων: Διγενής Νεοχωρίου, ΑΣ Μετέωρα
ΕΠΣ Θεσσαλίας: Διαγόρας Στεφανοβικείου, ΓΣ Αλμυρού, Θησέας Αγριάς, Νίκη Βόλου*
ΕΠΣ Καρδίτσας: Ατρόμητος Παλαμά, ΑΟ Σελλάνων
ΕΠΣ Λάρισας: Ηρακλής Λάρισας, Οικονόμος Τσαριτσάνης
ΕΠΣ Πιερίας: ΑΕ Καρίτσας, Δίας Δίου, Πιερικός
ΕΠΣ Βοιωτίας: Κιθαιρώνας Καπαρελλίου, ΑΟ Υπάτου
ΕΠΣ Εύβοιας: ΑΟ Νέας Αρτάκης
ΕΠΣ Ευρυτανίας: ΑΟ Ποταμιάς
ΕΠΣ Φθιώτιδας: ΑΠΟ Αταλάντη
ΕΠΣ Αιτ/νίας: ΑΕ Μεσολογγίου, Ναυπακτιακός Αστέρας
ΕΠΣ Άρτας: Αναγέννηση Άρτας
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας: ΠΑΣ Πρέβεζα, ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, Τηλυκράτης Λευκάδας
ΕΠΣ Φωκίδας: Απόλλων Ευπαλίου, Αστέρας Ιτέας
ΕΠΣ Αθηνών: ΑΕ Κηφισιάς, Φωστήρας, Ηλυσιακός, Καλλιθέα, Άγιοι Ανάργυροι, Άγιος Ιερόθεος
ΕΠΣ Πειραιά: Μοσχάτο, Ερμής Κορυδαλλού, ΑΠΟ Κερατσίνι, Εθνικός,
ΕΠΣ Δωδεκανήσου: Ρόδος
ΕΠΣ Κυκλάδων: Άνω Μερά, Θύελλα Καμαρίου, Πανθηραϊκός
ΕΠΣ Λέσβου: Αιολικός
ΕΠΣ Αν. Αττικής: Μαρκό, Θύελλα Ραφήνας, Παλληνιακός, Αχαρναϊκός, Αήττητος Σπάτων
ΕΠΣ Δυτ. Αττικής: Ακράτητος
ΕΠΣ Κορίνθου: Κόρινθος 2006
ΕΠΣ Αχαΐας: Θύελλα Πατρών, Διαγόρας Βραχνέικων
ΕΠΣ Ζακύνθου: ΑΟ Τσιλιβή, ΑΠΣ Ζάκυνθος
ΕΠΣ Ηλείας: Ολυμπιακός Ζαχάρως, Πανηλειακός, ΠΑΟ Βάρδας
ΕΠΣ Αργολίδας: Ναύπλιο 2017, Παναργειακός, Ένωση Ερμιονίδας
ΕΠΣ Αρκαδίας: ΑΕΚ Τρίπολης, Παναρκαδικός
ΕΠΣ Λακωνίας: Πανγυθεατικός, Αστέρας Βλαχιώτη, ΑΕ Πελλάνας
ΕΠΣ Μεσσηνίας: ΑΟ Διαβολιτσίου, Καλαμάτα*
ΕΠΣ Ηρακλείου: ΑΟ Πόρου, Ατσαλένιος, Γιούχτας, Ηρόδοτος
ΕΠΣ Λασιθίου: ΑΟ Αγίου Νικολάου
ΕΠΣ Ρεθύμνου: Ρεθυμνιακός, Επισκοπή
ΕΠΣ Χανίων: Πανακρωτηριακός, ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

*Νέστος Χρυσούπολης, Καλαμάτα και Νίκη Βόλου περιμένουν την αρμόδια επιτροπή της ΕΠΟ για να αποφασίσει ποιες θα είναι οι δύο που θα καλύψουν τις θέσεις που άδειασαν στην Football League, η απόφαση αναμένεται να παρθεί μέχρι τις 20/9
**Ο καταρτισμός των ομίλων της Γ’ Εθνικής αναμένεται να γίνει στα τέλη του Αυγούστου
***Η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής για την σεζόν 2019-2020 είναι πολύ πιθανό να πραγματοποιηθεί την πρώτη εβδομάδα του Σεπτεμβρίου.

πηγή mikriliga

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Τελευταία Νέα

To Top