• Ολυμπιακός: Τα εισιτήρια με ΠλζενΗ ανακοίνωση της ΠΑΕ Ολυμπιακός για τα εισιτήρια του αγώνα με τη Βικτόρια Πλζεν.
  • Έκλεισε Κοεντράο ο ΠΑΟΚΟ ΠΑΟΚ ήρθε σε συμφωνία με τον Πορτογάλο μπακ, Φάμπιο Κοεντράο.
  • Γιουβέντους: Ντε Λιχτ και επίσημα έως το 2024Ανακοινώθηκε η πολυσυζητημένη μεταγραφή του Ματίας Ντε Λιχτ από τη Γιουβέντους.
  • Σε κυκλοφορία τα διαρκείας του Τηλυκράτη ΛευκάδαςΗ ενημέρωση του Τηλυκράτη Λευκάδας για τα διαρκείας της νέας σεζόν.
  • Επίσκεψη Μαρινάκη στο Ρέντη: «Πρωταθλητής ο Ολυμπιακός ό,τι και να γίνει»Ο Βαγγέλης Μαρινάκης βρέθηκε στις προπονητικές εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού και έστειλε μήνυμα στους παίκτες για τη νέα σεζόν.
  • Ξυπνούν από το κώμα τον ΚούζμιτςΕυχάριστα τα νέα για την κατάσταση της υγείας του Όγκνιεν Κούζμιτς.
  • Παναθηναϊκός: Πλησιάζει ο ΖαχίντΠολύ κοντά στον Παναθηναϊκό είναι ο Γκαγιάς Ζαχίντ, με τις δυο πλευρές να συνεχίζουν τις διαπραγματεύσεις τους για να έρθει η συμφωνία.
  • Διακοπή κυκλοφορίας στο δρόμο Άρτα-Κορωνησία την ΚυριακήΓίνεται γνωστό πως το πρωί της Κυριακής 21 Ιουλίου 2019, λόγω της διεξαγωγής του 2ου Koronisia Sprint Triathlon, θα κλείσει ο δρόμος Άρτα –Κορωνησία από 8:30 έως τις 10:00 το πρωί λόγω διεξαγωγής του αγώνα τριάθλου.

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ 34-30

από vagelis kond

Κιλκίς και Πρωτέας αναμετρήθηκαν στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής για τον βόρειο όμιλο της Α2 Ανδρών.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα με τους γηπεδούχους να κρατάνε τα ινία. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 17-13 και τα 4 γκολ ήταν η μεγαλύτερη διαφορά του παιχνιδιού. Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι μείωσαν τη διαφορά κι έμειναν πίσω για 2 γκολ (19-17 στο 35′) μέχρι το Κιλκίς να πάρει φόρα και να τους αφήσει πίσω στα τελευταία 5 λεπτά. Τελικά οι γηπεδούχοι, πήραν τη νίκη με το τελικό σκορ 34-30.

Τα πεντάλεπτα: 4-3, 7-5, 9-7, 11-7, 13-12, 17-13 (ημχ) 19-17, 22-19, 25-23, 28-25, 30-27, 30-34

ΓΑΣ Κιλκίς (Λαζαρίδης): Τριανταφύλλου, Κοβλακάς, Γρηγοριάδης 5, Δούγιας 5, Μέγκας 1, Γιαβασίδης 7, Β. Τοκατζόγλου 7, Ιλερής,  Αρ. Φαχουρίδης, Βιολιτζής, Κουσίδης 6, Σάκαλης, Φαχουρίσης Στ. 3, Μαυρόπουλος, Φυτανίδης, Πιστόλας.

Πρωτέας (Ντάλας): Γεωργαλής, Π. Τσέλιος 5, Κουμαραδέλης 7, Τλούπας, Παπαδόπουλος 7, Ν. Τσέλιος 2, Τσούλος, Γ. Τσέλιος, Μπίζγκα, Χατζηβακαλέλης 6, Φώτης, Πίτσιος 1, Καντσής 2.

Διαιτητές: Πάτιος – Τσιάνας. Δίλεπτα: 3-3. Πέναλτι: 1/1 – 2/4