ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
Football League: Τα γκολ της 4ης αγωνιστικής (video)Δείτε συγκεντρωμένα τα καλύτερα στιγμιότυπα των αγώνων της 4ης αγωνιστικής.Ολυμπιακός: Ύψιστη διάκριση για Νάτχο στο Ισραήλ! (photo)Ο Μπίμπαρς Νάτχο συμπεριλήφθηκε στην καλύτερη ενδεκάδα όλων των εποχών για την εθνική ομάδα του Ισραήλ!Η αντίδραση του Γιάννη Μπύρου στο θέμα προπονητήΗ ένταση μετά το φινάλε του ματς, η συζήτηση με τους φιλάθλους, η στήριξη, αλλά και η δυσφορία για ορισμένους συνεργάτες του.Παραμένει… ψηλά το «Παγκρήτιο» για έδρα της ΕθνικήςΤο Παγκρήτιο παραμένει ψηλά στις προτιμήσεις των ανθρώπων της ΕΠΟ για να γίνει η νέα έδρα της Εθνικής Ελλάδας – Στα υπόψη και το Παμπελοποννησιακό.Ζητούν αποβολή των Μάντσεστερ Σίτι και Παρί Σεν Ζερμέν από το Champions League!«Βόμβες» από τον πρόεδρο της ισπανικής ομοσπονδίας ποδοσφαίρου, Χαβιέρ Τεμπάς, απέναντι στους δυο… νεόπλουτους του Champions League.
  • Football League: Τα γκολ της 4ης αγωνιστικής (video)Δείτε συγκεντρωμένα τα καλύτερα στιγμιότυπα των αγώνων της 4ης αγωνιστικής.
  • Ολυμπιακός: Ύψιστη διάκριση για Νάτχο στο Ισραήλ! (photo)Ο Μπίμπαρς Νάτχο συμπεριλήφθηκε στην καλύτερη ενδεκάδα όλων των εποχών για την εθνική ομάδα του Ισραήλ!
  • Η αντίδραση του Γιάννη Μπύρου στο θέμα προπονητήΗ ένταση μετά το φινάλε του ματς, η συζήτηση με τους φιλάθλους, η στήριξη, αλλά και η δυσφορία για ορισμένους συνεργάτες του.
  • Παραμένει… ψηλά το «Παγκρήτιο» για έδρα της ΕθνικήςΤο Παγκρήτιο παραμένει ψηλά στις προτιμήσεις των ανθρώπων της ΕΠΟ για να γίνει η νέα έδρα της Εθνικής Ελλάδας – Στα υπόψη και το Παμπελοποννησιακό.
  • Ζητούν αποβολή των Μάντσεστερ Σίτι και Παρί Σεν Ζερμέν από το Champions League!«Βόμβες» από τον πρόεδρο της ισπανικής ομοσπονδίας ποδοσφαίρου, Χαβιέρ Τεμπάς, απέναντι στους δυο… νεόπλουτους του Champions League.
  • Facebook: Οι πάνω από 1 δισ. ψεύτικοι λογαριασμοί και ο ΣόροςΤο εξάμηνο Απριλίου-Σεπτεμβρίου, η δημοφιλής πλατφόρμα κοινωνικής δικτύωσης διέγραψε περισσότερους από ενάμιση δισ. fake λογαριασμούς. Πώς σχετίζει με τον Σόρος τους επικριτές του.
  • Αποτελέσματα 7ης αγωνιστικής Β΄ΕΠΣ ΑΡΤΑΣΑναλυτικά η βαθμολογία.
  • «Μόνο ο ΠΑΟΚ μπορεί να απαντήσει για Ουάρντα»Η απόφαση για το μέλλον του Αμρ Ουάρντα θα πρέπει να παρθεί από τον ΠΑΟΚ, όπως δηλώνει η πλευρά του ποδοσφαιριστή.

Με ήττα ξεκίνησε το πρωτάθλημα ο Πρωτέας Άρτας στην Θεσσαλονίκη

από vagelis kond

Στην Θεσσαλονίκη και στην Πυλαία βρέθηκε ο Πρωτέας Άρτας για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 όπου και γνώρισε την ήττα με 34-25 παίζοντας το χάντμπολ που ξέρει μόνο στα πρώτα λεπτά του 1ου ημιχρόνου.

Στα πρώτα 10 λεπτά η ομάδα της Άρτας βρέθηκε να κερδίζει με 2-5 ενώ κράτησε το το σκορ με το μέρος της μέχρι το 20ο λεπτό όπου η Πυλαία ξεκίνησε την αντεπίθεση της και έκλεισε το ημίχρονο μπροστά με 17-13. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν καλύτερο για τους Θεσσαλονικής με τον Πρωτέα να προσπαθεί να αντιδράσει ανά διαστήματα αλλά χωρίς να μπορεί να μειώσει αισθητά την διαφορά για να απειλήσει την Πυλαία. Με το τελικό 34-25 να έρχεται δίκαια.

Καλύτεροι για τον Πρωτέα οι Βουγιάνοβιτς και Τσέλιος Ν. που σημείωσαν 6 και 5 γκολ αντίστοιχα ενώ από την Πυλαία ο Ζαφείρης κατάφερε να φτάσει τα 7 γκολ όντας ο άνθρωπος του αγώνα αλλά και ο πολύ καλός Ιλερής με 6.

Πυλαία (Πάνος Γούσιος): Ανανιάδης, Ελέτα, Αλατσατιάνος 1, Παπαγεωργίου 5, Κουκμίσης, Αλεξανδρίδης, Μιχαηλίδης, Ζαφείρης 7, Ιλερής 6, Πετρίδης 4, Τσεσμετζίδης 1, Ανθομελίδης 5, Αντωνιάδης 3, Τοκατζόλου 1, Ψωμαθιανός 1, Γιαννακίδης.

Πρωτέας Άρτας: Τσούλος, Τσέλιος Π. 2, Κίτσος 1, Τρούπας 1, Σκανδάλης 2, Βουρλόκας, Χριστακόπουλος 2, Γεωργιάδης, Ρίζος, Τσέλιος Γ., Μπίζκα 1, Μπισκανάκης, Βουγιάνοβιτς 6, Τσέλιος Ν. 5, Τσάκαλος 3, Ντάλας 2.

Διαιτητές: Δελόγλου- Θεοδοσίου, Κόκκινη: 25:11 Ελέτα (τρία δίλεπτα) Δίλεπτα: 8-4, Πέναλτι: 2/4-1/1