ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
Εποχή Ουζουνίδη και επίσημα στην ΑΕΚ για τα επόμενα δύο χρόνιαΟ Μαρίνος Ουζουνίδης είναι ο διάδοχος του Μανόλο Χιμένεθ στην τεχνική ηγεσία της ΑΕΚ, με την «κιτρινόμαυρη» ΠΑΕ να ανακοινώνει ότι το συμβόλαιο που υπέγραψε ο Εβρίτης τεχνικός είναι διετούς διάρκειας.Πίστη για τελικό στον Νέο Αμφίλοχο Ολοκληρώθηκε πρίν λίγο η προετοιμασία του Νέου Αμφίλοχου για τον Κυριακάτικο νοκ άουτ αγώνα για το κύπελλο ερασιτεχνών Ελλάδος με αντίπαλο την Ιστορική ομάδα της Νίκης Βόλου στο ουδέτερο γήπεδο της Άμφισσας.ΟΡΙΣΜΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ 26/5 6ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΑΓΩΝΩΝ ΑΝΟΔΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ Α ΕΠΣ«Καμπάνες» σε Ρουμάνους διαιτητές για «στημένα» σε Κύπρο και ΤουρκίαΑπαγόρευση ενασχόλησης με το ποδόσφαιρο από ένα έως δύο χρόνια και πρόστιμα από 45.000-65.000 ευρώ επιβλήθηκαν από τη ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Ρουμανίας σε έξι διαιτητές για χειραγώγηση φιλικών αγώνων σε Κύπρο και Τουρκία.Χαμός στα Τρίκαλα και αποδοκιμασίες Ξέσπασε ο κόσμος του ΑΟΤ μετά την ήττα από τον Εργοτέλη και «φώναζε» συνθήματα κατά του Θωμά Γράφα.
  • Εποχή Ουζουνίδη και επίσημα στην ΑΕΚ για τα επόμενα δύο χρόνιαΟ Μαρίνος Ουζουνίδης είναι ο διάδοχος του Μανόλο Χιμένεθ στην τεχνική ηγεσία της ΑΕΚ, με την «κιτρινόμαυρη» ΠΑΕ να ανακοινώνει ότι το συμβόλαιο που υπέγραψε ο Εβρίτης τεχνικός είναι διετούς διάρκειας.
  • Πίστη για τελικό στον Νέο Αμφίλοχο Ολοκληρώθηκε πρίν λίγο η προετοιμασία του Νέου Αμφίλοχου για τον Κυριακάτικο νοκ άουτ αγώνα για το κύπελλο ερασιτεχνών Ελλάδος με αντίπαλο την Ιστορική ομάδα της Νίκης Βόλου στο ουδέτερο γήπεδο της Άμφισσας.
  • ΟΡΙΣΜΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ 26/5 6ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΑΓΩΝΩΝ ΑΝΟΔΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ Α ΕΠΣ
  • «Καμπάνες» σε Ρουμάνους διαιτητές για «στημένα» σε Κύπρο και ΤουρκίαΑπαγόρευση ενασχόλησης με το ποδόσφαιρο από ένα έως δύο χρόνια και πρόστιμα από 45.000-65.000 ευρώ επιβλήθηκαν από τη ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Ρουμανίας σε έξι διαιτητές για χειραγώγηση φιλικών αγώνων σε Κύπρο και Τουρκία.
  • Χαμός στα Τρίκαλα και αποδοκιμασίες Ξέσπασε ο κόσμος του ΑΟΤ μετά την ήττα από τον Εργοτέλη και «φώναζε» συνθήματα κατά του Θωμά Γράφα.
  • Τρίκαλα-Εργοτέλης 0-3Με νίκη ολοκλήρωσε ο Εργοτέλης τις υποχρεώσεις του στην τρέχουσα σεζόν της Football League, καθώς επιβλήθηκε 3-0 των Τρικάλων στη θεσσαλική πόλη, στην αναμέτρηση που «άνοιξε την αυλαία» της 34ης και τελευταίας αγωνιστικής.
  • NBA: Πήραν το θρίλερ και βλέπουν τελικούς οι Ρόκετς (video)Προβάδισμα 3-2 στην σειρά των τελικών της Δύσης πήραν οι Ρόκετς μετά το 98-94 επί των Ουόριορς στο Game 5 στο Χιούστον.
  • Αφαίρεση βαθμών για 6 ΠΑΕ – «Οk» ο ΑιγινιακόςΔείτε ποιες ομάδες δεν έλαβαν άδεια από την αρμόδια επιτροπή της ΕΠΟ – Πέρασε ο φάκελος του Αιγινιακού

Άρης - Αναγέννηση Άρτας 19-25

από vagelis kond

Την δεύτερη σερί νίκη στο πρωτάθλημα παίρνει η Αναγέννηση Άρτας στο "Σπίτι του χάντμπολ" με αντίπαλο τον Άρη με σκορ 19-25 φτάνοντας τους 4 βαθμούς και ανεβαίνει στην 2η θέση μαζί με τον Φίλιππο Βέροια και την Νέα Ιωνία.

Η Αναγέννηση είχε το πάνω χέρι σε όλο το παιχνίδι με την ομάδα του Άρη να είναι ανταγωνιστική μόνο στο πρώτο ημίχρονο όπου η μεγαλύτερη διαφορά ήταν στα 1-2 γκολ υπέρ της Αρτινής ομάδας και το ημίχρονο έκλεισε 10-12.

Στην επανάληψη η Αναγέννηση μπήκε με σκοπό να καθαρίσει το παιχνίδι και το πέτυχε καθώς πήρε διαφορά ασφαλείας από τα πρώτα 10 λεπτά και έφτασε μέχρι το +6 που το κράτησε μέχρι το τέλος και ήρθε εύκολα η νίκη με 19-25.

Πολύ καλή δουλειά από Βράτσεβα, Σκουτέλα και Σκάρα με την πρώτη να έχει 6 και οι Σκάρα-Σκουτέλα από 5 ενώ για τον Άρη η Λούρη έκανε όλη τη ζημιά με 10 γκολ.

Αρης (Ευθύμης Πιπελίδης): Γιαννοπούλου 2, Αθανασοπούλου 1, Κεσοπούλου, Καγγελάρη, Λούρη 10, Κούπα, Αμβροσιάδου, Κοπανέλου, Ταϊρίδου, Γιώβη 5, Ευμορφίδου 1, Ράπτη, Βλάχου, Λάμπρου

Αναγέννηση (Γιόνκα Δήμου): Μάμαλη, Σκουτέλα 5, Καλοΐδη 4, Σμαρδέλη 3, Βέμη 1, Σκάρα 5, Δήμου 1, Κολτούκη, Βράτσεβα 6, Κανάρα, Χήτα, Καλασνίκοβα

Διαιτητές: Μιχαηλίδης- Γράψας Δίλεπτα: 3-0 Πέναλτι: 1/1-6/8