• Κυπελλούχος ο ΠΑΟΚ!Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 3-1 του Ηρακλή στην Ιεράπετρα στον τελικό του φάιναλ φορ βόλεϊ.
  • Φιλέλληνες Πέτα - ΑΕ Μενιδίου 1-0 (video)2η αγωνιστική play-aouts 2018-19 Α ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ
  • Παναθηναϊκός: Με βασικούς στο ΠεριστέριΧωρίς τον Άντονι Μουνιέ η αποστολή του Παναθηναϊκού για το ματς με τον Ατρόμητο, ωστόσο πρώτη φορά σε αυτή βρίσκεται ο νεαρός Αθανασακόπουλος.
  • Η δυναστεία της Γιουβέντους: Σήκωσε το 8ο συνεχόμενοΝίκησε με ανατροπή τη Φιορεντίνα η Γιουβέντους και εξασφάλισε τον τίτλο.
  • Ηλικιωμένος οδηγούσε ανάποδα στην ΙόνιαΤροχαίο ατύχημα, με τραυματισμό, προκάλεσε ηλικιωμένος οδηγός που οδηγούσε ανάποδα στην Ιόνια οδό.
  • Αλλαγή πλάνων στον ΕργοτέληΤην Κυριακή ολοκληρώνεται η προετοιμασία του Εργοτέλη για τον αγώνα με την ΑΕ Καραϊσκάκης
  • Challenge Cup: Ήττα της ΑΕΚ από τη Μαδέιρα στον πρώτο ημιτελικόΤο Μ. Σάββατο η ρεβάνς στο ΟΑΚΑ.
  • ΑΕΚ: Επιστροφή Λόπες με ΑΕΛΗ αποστολή της ΑΕΚ για την αναμέτρηση με την ΑΕΛ.

«Ζωντανός» για δεύτερη θέση ο Απόλλων (3-1)

από vagelis kond

Στον έναν βαθμό μείωσαν τη διαφορά από τον Πλατανιά οι Λαρισαίοι, μετά την επικράτηση τους επί των Τρικάλων, για την 27η στροφή.

Με 3-1 επιβλήθηκε του ΑΟΤ ο Απόλλων, χάρις στο καλό του πρώτο 25λεπτο, διάστημα στο οποίο «καθάρισε» την υπόθεση νίκη. Σκόρερ του «τριπόντου» ήταν οι Σκούπρα (9'), Γκουντρουμπής (16') και Χατζής (23'), ενώ το μόνο που κατάφεραν να πετύχουν οι φιλοξενούμενοι, ήταν να μειώσουν στο τελικό 3-1, με το εύστοχο πέναλτι του Τριανταφυλλάκου (48').

Με αυτή την ήττα, οι Τρικαλινοί βρίσκονται εκτός επικίνδυνης ζώνης, παραμένοντας στο +1 από τον Ηρόδοτο, στη «μάχη» της παραμονής.
Το ματς:
Καλύτερα μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ο Απόλλων Λάρισας, που άνοιξε το σκορ από νωρίς. Συγκεκριμένα στο 9' ο Σκούπρα έκανε το 1-0 για τους «κυανόλευκους», πριν ο Γκουντρουμπής στο 16' γράψει το 2-0. Το δυναμικό ξεκίνημα του Απόλλωνα συνεχίστηκε και στο 23' ο Χατζής διαμόρφωσε το 3-0. Ο ΑΟΤ από την πλευρά του δεν μπόρεσε να αντιδράσει στο πρώτο μέρος, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με αυτό το εις βάρος του σκορ.
Η εικόνα των Τρικάλων άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς στο 48' μείωσε σε 3-1 με πέναλτι του Τριανταφυλλάκου. Μάλιστα, μέχρι και το 60' είχαν δημιουργήσει δύο ακόμη ευκαιρίες για να μειώσουν σε 3-2, μην μπορώντας όμως να τις εκμεταλλευτούν. Στα υπόλοιπα λεπτά δεν άλλαξε κάτι, παρά τις προσπάθειες των φιλοξενούμενων για κάτι περισσότερο.
Σκόρερ: 9' Σκούπρα, 16' Γκουντρουμπής, 23' Χατζής - 48' (πεν.) Τριανταφυλλάκος
Κόκκινες: 90+3' Σουλιώτης
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μπελά): Ματζάρης, Σκούπρας, Κοντοές, Σουλιώτης, Χατζής, Κουρτεσιώτης, Λίταινας, Πολέτο, Λούκας Ράμος, Μπραμπίγια (83' Μπιμάι), Γκουντρουμπής (75' Τασιούλης)
AO ΤΡΙΚΑΛΑ (Κόστιτς): Ταϊρης, Πάνος, Ντόσης, Γκότοβος, Ντιαλό, Λάσκαρης, Τριανταφυλλάκος, Ράντι, Συμελίδης, Γκουγκούδης, Σμυρλής (λ.τρ. 62' Νιάρος)
Διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας)
Βοηθοί: Αρμακόλας (Κυκλάδων), Χρηστάκος (Πειραιά)