ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  • Μπάχαλο στον Ηρακλή: Επεισόδιο Θεοδωρίδη με Ρόκα και παίκτεςΣτην έξοδο ο Ρόκα από τον Γηραιό.
  • Εκπληκτικό το ντοκιμαντέρ για τη ζωή του Γιάννη Αντετοκούνμπο (video)Ένας από τους μεγαλύτερους πρωταγωνιστές του φετινού All Star Game του NBA, είναι αναμφίβολα ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, που είναι ένας από τους δύο αρχηγούς των ομάδων.
  • Λύτρωση ΠΑΣ Αχέρων με Μήλιο στο 94′, 2-1 τον Μακεδονικό ΣιάτισταςΑπίστευτο διπλό στο 94’ πήρε ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου που επικράτησε εκτός εδρας με 2-1 του Μακεδονικού Σιάτιστας και επέστρεψε στις νίκες μετά από τρία ματς.
  • Χιμένεθ: «Στο δεύτερο μέρος δεν... χωρούσαμε στα παπούτσια μας»Στα δυο πρόσωπα της ΑΕΚ απέδωσε την ήττα από τον Ολυμπιακό ο Μανόλο Χιμένεθ.
  • Ολυμπιακός-ΑΕΚ: Στα αποδυτήρια μετά την «τεσσάρα» ο ΜαρινάκηςΟ ιδιοκτήτης των «ερυθρόλευκων» μίλησε σε παίκτες και προπονητή.
  • Super League: Η βαθμολογία μετά από την νίκη του Ολυμπιακού «Κλείδωσε» τη δεύτερη θέση ο Ολυμπιακός.
  • «Κρίμα για τα παιδιά»Ο Απόστολος Χαραλαμπίδης μίλησε για την αδικία στο πρόσωπο των παιδιών του Καραϊσκάκη Άρτας και της προσπάθειας τους.
  • Ολυμπιακός - ΑΕΚ 4-1: Την… ισοπέδωσε με τεσσάρα και ανατροπήΟ Ολυμπιακός ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής επικρατώντας 4-1 της ΑΕΚ στο «Γ. Καραϊσκάκης» πραγματοποιώντας μία επική ανατροπή στο δεύτερο μέρος και την… πέταξε εκτός «μάχης» για την δεύτερη θέση.

 

 

 

 

 

Το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής

από vagelis kond
Το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής

Το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής της Football League ανακοίνωσε η διοργανώτρια αρχή.

Όπως αναμενόταν, και επιβεβαιώθηκε και επίσημα, ο αγώνας ΑΟΧ Κισσαμικού – Καλλιθέας μετατέθηκε για την Τρίτη (20/02), ενώ ο πρωτοπόρος Αρης αγωνίζεται την Κυριακή (18/02).

Τηλεοπτικά θα μεταδοθούν οι αγώνες Σπάρτη – ΟΦΗ (17/02, 15:00) και Δόξα Δράμας – Πανσερραϊκός (18/02, 15:00), ενώ το παιχνίδι του Άρη με την Αναγέννηση Καρδίτσας θα μεταδοθεί μέσω Web TV.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Σπάρτη – ΟΦΗ (17/02, 15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)

Παναχαϊκή – Αιγινιακός (17/02, 15:00, Γήπεδο Αγυιάς)

Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας (18/02, 15:00, Δημ. Στάδιο Αγίων Αναργύρων)

Εργοτέλης – Τρίκαλα (18/02, 15:00, Παγκρήτιο)

Βέροια – Παναιγιάλειος (18/02, 15:00, Δημ. Στάδιο Βέροιας)

Άρης – Αναγέννηση Καρδίτσας (18/02, 15:00 WEB ΕΡΤ, «Κλ. Βικελίδης»)

Δόξα Δράμας – Πανσερραϊκός (18/02, 15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Δόξας)

Αχαρναϊκός – Απόλλων Πόντου ΜΑΤΑΙΩΣΗ

ΑΟΧ Κισσαμικός – Καλλιθέα (20/02, 15:30, Γήπεδο Περιβολίων)