ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
Ανανέωσε στο Αιγάλεω ο ΜαγκάκηςΤη φανέλα του Αιγάλεω θα φορά και την επόμενη σεζόν ο Γιώργος Μαγκάκης.Παραιτήθηκε η πρόεδρος του Σουλίου Παραμυθιάς Έρρικα ΝτούμαMε επιστολή που έστειλε στο Δ.Σ. η Έρρικα Ντούμα υπέβαλε την παραίτηση της απο το αξίωμα του προέδρου για προσωπικούς λόγους όπως αναφέρει η ίδια, ενώ ευχαριστεί όλα τα μέλη του Δ.Σ. για την συμπαράστασή και την προσφορά τους. Καμαρά: «Να βοηθήσουμε τους πρόσφυγες να ενσωματωθούν στην κοινωνία»Ο επιθετικός του Παναιτωλικού, Αλχασάν Καμαρά μίλησε στην ιστοσελίδα του ΠΣΑΠ για την ανάγκη να βοηθήσουν όλοι στην ενσωμάτωση και τη φροντίδα των προσφύγων, επικαλούμενος τις προσωπικές του εμπειρίες.«Κλείδωσε» για Σλούκα: Η απόφαση για το μέλλον τουΟ Κώστας Σλούκας αποφάσισε για την επόμενη μέρα της καριέρας του.Ο Δήμος Αρταίων βράβευσε τον μαθητή-πρωταθλητή Ντίνο ΜιλιοΠρωταθλητής στα 100 μέτρα στο πρόσφατο Σχολικό πρωτάθλημα Ελλάδος –Κύπρου αναδείχθηκε ο μαθητής του 2ου ΓΕΛ Άρτας Ντίνος Μιλιος. Τον αθλητή συνάντησε ο Δήμαρχος Αρταίων Χρήστος Τσιρογιάννης και τον βράβευσε για την επίδοσή του.
  • Ανανέωσε στο Αιγάλεω ο ΜαγκάκηςΤη φανέλα του Αιγάλεω θα φορά και την επόμενη σεζόν ο Γιώργος Μαγκάκης.
  • Παραιτήθηκε η πρόεδρος του Σουλίου Παραμυθιάς Έρρικα ΝτούμαMε επιστολή που έστειλε στο Δ.Σ. η Έρρικα Ντούμα υπέβαλε την παραίτηση της απο το αξίωμα του προέδρου για προσωπικούς λόγους όπως αναφέρει η ίδια, ενώ ευχαριστεί όλα τα μέλη του Δ.Σ. για την συμπαράστασή και την προσφορά τους.
  • Καμαρά: «Να βοηθήσουμε τους πρόσφυγες να ενσωματωθούν στην κοινωνία»Ο επιθετικός του Παναιτωλικού, Αλχασάν Καμαρά μίλησε στην ιστοσελίδα του ΠΣΑΠ για την ανάγκη να βοηθήσουν όλοι στην ενσωμάτωση και τη φροντίδα των προσφύγων, επικαλούμενος τις προσωπικές του εμπειρίες.
  • «Κλείδωσε» για Σλούκα: Η απόφαση για το μέλλον τουΟ Κώστας Σλούκας αποφάσισε για την επόμενη μέρα της καριέρας του.
  • Ο Δήμος Αρταίων βράβευσε τον μαθητή-πρωταθλητή Ντίνο ΜιλιοΠρωταθλητής στα 100 μέτρα στο πρόσφατο Σχολικό πρωτάθλημα Ελλάδος –Κύπρου αναδείχθηκε ο μαθητής του 2ου ΓΕΛ Άρτας Ντίνος Μιλιος. Τον αθλητή συνάντησε ο Δήμαρχος Αρταίων Χρήστος Τσιρογιάννης και τον βράβευσε για την επίδοσή του.
  • Υπόθεση Σάλα: Συνελήφθη 64χρονος άνδρας ως ύποπτος για ανθρωποκτονίαΣτη σύλληψη ενός 64χρονου με την κατηγορία της ανθρωποκτονίας που σχετίζεται με το θάνατο του Εμιλιάνο Σάλα προχώρησε η Αστυνομία.
  • Μπαράζ ανακοινώσεων από ΒόλοΟ Ν.Π.Σ Βόλου μετά τον Φεράρι ανακοίνωσε την απόκτηση των Σαρμιέντο και Ρούμπεν Ζοάο.
  • Στέφανος Τσιτσιπάς: Ανατροπή και πρόκριση στους «8» του Fever Tree ChampionshipsΟ Στέφανος Τσιτσιπάς έκανε μια απίστευτη κατάθεση ψυχής και νίκησε 2-1 σετ τον Ζερεμί Σαρντί και προκρίθηκε στα προημιτελικά της διοργάνωσης!

Όρθια στην Καλλιθέα η ΑΕ Καραϊσκάκης

από vagelis kond

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στην Καλλιθέα ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και την ΑΕ Καραϊσκάκης (1-1).

Το ματς

Με φόρα μπήκε στην αναμέτρηση η ομάδα της Άρτας, αφού μόλις στ ο 5’ έφτασε κοντά στο γκολ, όταν ο Δημητριάδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κουτογλίδη. Από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο του αγώνα μετά τα πρώτα πέντε λεπτά, αλλά δεν μπόρεσαν να απειλήσουν. Στο 21’ ο Μάκο μπήκε στην περιοχή και δέχθηκε ένα μαρκάρισμα με τους γηπεδούχους να ζητούν πέναλτι, όμως ο διαιτητής την αναμέτρησης είχε άλλη γνώμη. Οι φιλοξενούμενοι πήραν χώρους στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου, χωρίς όμως να γίνουν απειλητικοί. Έτσι, η Καλλιθέα βγήκε μπροστά και στο 39’ μετά από κόρνερ του Μάκο, ο Συριόπουλος με κεφαλιά έκανε το 1-0. Το ημίχρονο έκλεισε χωρίς κάποια ακόμα σημαντική φάση.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους η Καλλιθέα είχε τον έλεγχο και προσπάθησε να σημειώσει ένα δεύτερο γκολ. Τα πράγματα όμως άλλαξαν στο 55’, όταν Κυριάκης που είχε περάσει λίγα λεπτά νωρίτερα στην αναμέτρηση κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Λουκινάς, ο οποίος νίκησε τον Κουτογλίδη και έκανε το 1-1, με τους ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων να μην δέχονται την απόφαση του κ.Κορδολαίμη . Στο 57’ ο σκορερ των γηπεδούχων, προσπάθησε να σημειώσει και δεύτερο γκολ αλλά ο Κουτογλίδης μπλόκαρε την μπάλα με διπλή προσπάθεια.

Μετά την ισοφάριση οι δύο ομάδες έριξαν τον ρυθμό τους επιθετικά, με αποτέλεσμα να μην σημειωθεί κάποια σημαντική φάση. Εξαίρεση το σουτ του Μαρκίδη στο 79’ το οποίο μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Κουτογλίδης. Ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο η Καλλιθέα έφτασε πολύ κοντά στο γκολ, όταν από εκτέλεση κόρνερ του Μάκο, ο Σμυρλής σούτερε αλλά η μπάλα βρήκε στο δοκάρι.

Σκόρερ: 39’ Συριόπουλος - 55’ Λουκίνας

Καλλιθέα (Γιάννης Τσιβιλόγλου): Κουτογλίδης, Καντέ, Συριόπουλος, Ντιακιτέ, Παπαγγελής, Σεζάι, Βασιλείου, Χοτζάλι(84’ Κερασίδης), Μάκο, Βαλμάς(62’ Σμυρλής), Γκέτσι(76’ Ταμπάκης).

ΑΕ Καραϊσκάκης(Θανάσης Παπαβασιλείου): Μέλκας, Καραγιαννίδης, Γυφτοκώστας(73’ Γυφτοκώστας), Χούσος, Δημητριάδης(88’ Ευαγγέλου), Κόλινς, Θεολόγου, Παπανίκου, Λουκίνας, Τσοντάκης, Μακρής.

Διαιτητής: Κορδολαίμης (Αν. Αττικής)
Βοηθοί: Πετρίδης (Χίου), Γκότσης (Κορινθίας)