• Laver Cup: Νίκη με το «καλημέρα» για ΤσιτσιπάΠροβάδισμα στην ομάδα της Ευρώπης επί της αντίστοιχης του Κόσμου, έδωσε ο Στέφανος Τσιτσιπάς.
  • Δικαίωση Ολυμπιακού, αλλάζει τα 3/5 της ΚΕΔ η ΕΟΚΤρία νέα πρόσωπα θα στελεχώσουν την Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας με απόφαση της διοίκησης της ΕΟΚ.
  • ΑΕΚ: Με φιλάθλους στο ΑγρίνιοΣτο γεγονός ότι η ΑΕΚ θα έχει τους οπαδούς της στο ματς με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο στάθηκε με ανακοίνωση της η ΠΑΕ.
  • Συνέχεια στις καταγγελίες από τον Αϊβάζογλου Σοβαρές καταγγελίες από τον ισχυρό άνδρα των Τρικάλων, Ηλία Αϊβάζογλου, στο Metropolis 95.5 κατά της Κέρκυρας και του Απόλλωνα Πόντου.
  • Οι διαιτητές του Κυπέλλου ΕλλάδαςΗ ΚΕΔ/ΕΠΟ ανακοίνωσε τους διαιτητές για την 4η φάση του Κυπέλλου.
  • ΕΟΚ: «Με την επωνυμία ΚΑΕ Ολυμπιακός υποβιβάστηκε και δήλωσε συμμετοχή στην Α2»Τους λόγους για τους οποίους δεν αναγνωρίζει τον «Ολυμπιακό Β' - Αναπτυξιακή ομάδα» εξήγησε με ανακοίνωσή της η ΕΟΚ, λίγες ώρες πριν το ματς των ερυθρόλευκων με τον Ερμή Λαγκαδά.
  • Ευρωπαϊκό ανδρών: Από την ΕΡΤ3 ο αγώνας Ελλάδας - ΡωσίαςΔείτε πως θα καλυφθεί ο μεγάλος αγώνας της Εθνικής ομάδας βόλεϊ ανδρών με τη Ρωσία
  • Παναθηναϊκός: Μικρή ζήτηση στα εισιτήριαΜικρή είναι η ζήτηση για τα εισιτήρια του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

 

 

 

 

 

 

 

Football League: Το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής

από vagelis kond
Football League: Το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής

Ένα παιχνίδι το Σάββατο (16/02) και τα υπόλοιπα την Κυριακή περιλαμβάνει η 17η στροφή.

Το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής στη Football League έκανε γνωστό η διοργανώτρια αρχή. Το Σάββατο (16/02) ορίστηκε να διεξαχθεί η κρητική μάχη ανάμεσα σε Εργοτέλη και ΑΟ Χανιά Κισσαμικό, ενώ οι υπόλοιπες αναμετρήσεις θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή (17/02). Μεταξύ τους και τα δυνατά ματς Βόλος-Δόξα Δράμας και Ηρακλής-Κέρκυρα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Σάββατο 16 Φεβρουαρίου 
15:00 Εργοτέλης-ΑΟ Χανιά Κισσαμικός (ΕΡΤ3)

Κυριακή 17 Φεβρουαρίου
15:00 Σπάρτη-Παναχαϊκή
15:00 Απόλλων Λάρισας-Αιγινιακός
15:00 Τρίκαλα-Απόλλων Πόντου
15:00 Ηρακλής-Κέρκυρα (ΕΡΤ3)
15:00 Βόλος-Δόξα Δράμας
15:00 Αήττητος Σπάτων-Ηρόδοτος
15:00 Πλατανιάς-Καραϊσκάκης Άρτας