• Με Καλαμάτα η ΠΑΕ Καραϊσκάκης στο Kύπελλο ΕλλάδαςΔείτε τα ζευγάρια που προέκυψαν στην κλήρωση της 4ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.
  • Απάντηση Κούγια σε Πανιώνιο«Πόλεμος» ανάμεσα σε Κούγια και Πανιώνιο, μετά το ματς της Κυριακής.
  • Με αυτό το όνομα κατεβαίνει ο Ολυμπιακός στην Α2Γνωστό έγινε το όνομα με το οποίο ο Ολυμπιακός θα κατεβεί στο πρωτάθλημα της Α2, αλλά και στο Κύπελλο Ελλάδος.
  • Σύσκεψη για την εφαρμογή του VARΕυρεία σύσκεψη με αντικείμενο την εφαρμογή του VAR στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο, συγκάλεσε για την προσεχή Πέμπτη (19/9), στις 11 π.μ., ο υφυπουργός Αθλητισμού, Λευτέρης Αυγενάκης.
  • Ζήσης επίσημα στον Τηλυκράτη ΛευκάδαςΠαίκτης του Τηλυκράτη είναι και επίσημα ο Άγγελος Ζήσης, με τον 21χρονο αμυντικό να υπογράφει και να ανακοινώνεται από τον σύλλογο της Λευκάδας.
  • Εθνικός Φιλιππιάδας: «Τιτάνια μάχη για να ολοκληρωθεί η πενταετής προσπάθεια αποπληρωμής των χρεών»Σε τιτάνια προσπάθεια για να ολοκληρώσει τις οικονομικές του υποχρεώσεις προς το ΙΚΑ έχει επιδοθεί ο Εθνικός Φιλιππιάδας,προβαίνοντας σε στρατηγικές κινήσεις,ακόμη και εις βάρος του αγωνιστικού τμήματος για να ξαναβρεθεί στην ποδοσφαιρική ελίτ της Ηπείρου
  • Άρης: Αρνητικός ο ΚρέσποΟ Ερνάρ Κρέσπο απάντησε αρνητικά στην πρόταση του Άρη για να αναλάβει την τεχνική του ηγεσία.
  • Ηγετικά μέλη των συνδέσμων οπαδών της Γιουβέντους κατηγορούνται για απάτηΈφοδος της ιταλικής αστυνομίας στους κυριότερους συνδέσμους της Γιουβέντους, πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο έρευνας που συντονίστηκε από το εισαγγελέα του Τορίνο.

 

 

 

 

 

 

 

Football League: Η 23η και 24η αγωνιστική

από vagelis kond
Football League: Η 23η και 24η αγωνιστική

Το πλήρες πρόγραμμα των δύο προσεχών αγωνιστικών ανακοίνωσε η Football League τη Δευτέρα (18/03). Η μόνη αλλαγή αφορά στο παιχνίδι Βόλος - Ηρόδοτος για την 24η αγωνιστική που θα ξεκινήσει στις 14:00 της Τετάρτης (27/03)

Η 23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 23 Μαρτίου
Σπάρτη – Αήττητος Σπάτων (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
Πλατανιάς – Βόλος (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Περιβολίων)
Ηρόδοτος – Τρίκαλα (15:00, Νέας Αλικαρνασσού)
Κέρκυρα – Εργοτέλης (15:00, ΕΑΚ Κέρκυρας)
Αιγινιακός – ΑΟΧ Κισσαμικός (15:00, Δημ. «Γ. Παραλυκίδης»)
Κυριακή 24 Μαρτίου
Καραϊσκάκης Άρτας – Ηρακλής (15:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)
Δόξα Δράμας – Απόλλων Λάρισας (15:00, Γήπεδο Δόξας)
Απόλλων Πόντου – Παναχαϊκή (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Καλαμαριάς)

Η 24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τετάρτη 27 Μαρτίου
Βόλος - Ηρόδοτος (14:00, Γήπεδο Νεάπολης)
Πλατανιάς - Σπάρτη (15:00, Γήπεδο Περιβολών)
Αήττητος Σπάτων - Καραϊσκάκης Άρτας (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάτων)
Τρίκαλα - Κέρκυρα (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
Απόλλων Λάρισας - Απόλλων Πόντου (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Φιλιππούπολης)
Εργοτέλης - Αιγινιακός (15:00, Παγκρήτιο Στάδιο)
Παναχαϊκή - ΑΟΧ Κισσαμικός (15:00, Γήπεδο Αγυιάς)
Πέμπτη 28 Μαρτίου
Ηρακλής - Δόξα Δράμας (15:00 ΕΡΤ3, Καυτανζόγλειο Στάδιο)