• Laver Cup: Νίκη με το «καλημέρα» για ΤσιτσιπάΠροβάδισμα στην ομάδα της Ευρώπης επί της αντίστοιχης του Κόσμου, έδωσε ο Στέφανος Τσιτσιπάς.
  • Δικαίωση Ολυμπιακού, αλλάζει τα 3/5 της ΚΕΔ η ΕΟΚΤρία νέα πρόσωπα θα στελεχώσουν την Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας με απόφαση της διοίκησης της ΕΟΚ.
  • ΑΕΚ: Με φιλάθλους στο ΑγρίνιοΣτο γεγονός ότι η ΑΕΚ θα έχει τους οπαδούς της στο ματς με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο στάθηκε με ανακοίνωση της η ΠΑΕ.
  • Συνέχεια στις καταγγελίες από τον Αϊβάζογλου Σοβαρές καταγγελίες από τον ισχυρό άνδρα των Τρικάλων, Ηλία Αϊβάζογλου, στο Metropolis 95.5 κατά της Κέρκυρας και του Απόλλωνα Πόντου.
  • Οι διαιτητές του Κυπέλλου ΕλλάδαςΗ ΚΕΔ/ΕΠΟ ανακοίνωσε τους διαιτητές για την 4η φάση του Κυπέλλου.
  • ΕΟΚ: «Με την επωνυμία ΚΑΕ Ολυμπιακός υποβιβάστηκε και δήλωσε συμμετοχή στην Α2»Τους λόγους για τους οποίους δεν αναγνωρίζει τον «Ολυμπιακό Β' - Αναπτυξιακή ομάδα» εξήγησε με ανακοίνωσή της η ΕΟΚ, λίγες ώρες πριν το ματς των ερυθρόλευκων με τον Ερμή Λαγκαδά.
  • Ευρωπαϊκό ανδρών: Από την ΕΡΤ3 ο αγώνας Ελλάδας - ΡωσίαςΔείτε πως θα καλυφθεί ο μεγάλος αγώνας της Εθνικής ομάδας βόλεϊ ανδρών με τη Ρωσία
  • Παναθηναϊκός: Μικρή ζήτηση στα εισιτήριαΜικρή είναι η ζήτηση για τα εισιτήρια του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

 

 

 

 

 

 

 

Η Αντωνίου στο Α.Ο. Τρίκαλα – Α.Ε. Καραϊσκάκης

από vagelis kond
Η Αντωνίου στο Α.Ο. Τρίκαλα – Α.Ε. Καραϊσκάκης

Ανακοινώθηκαν οι ορισμοί των διαιτητών για την 15η αγωνιστική που θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο 2-3 Φεβρουαρίου.

Αναλυτικά οι ορισμοί:

Σάββατο (2/2)

15:00 Ηρακλής – Πλατανιάς

Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)

Βοηθοί: Παπαδάκης (Ημαθίας), Παρασίου (Ημαθίας)

4ος: Δραγούσης (Κιλκίς)

Κυριακή (3/2)

14:00 ΑΟΧ-Κισσαμικός – Απόλλων Πόντου

Διαιτητής: Ανδριανός (Αχαΐας)

Βοηθοί: Οικονόμου (Αχαΐας), Γαρεφαλάκης (Ηρακλείου)

4ος: Τσουκαλάς (Αθηνών)

15:00 Τρίκαλα – Α.Ε. Καραϊσκάκης

Διαιτητής: Αντωνίου (Ανατολικής Αττικής)

Βοηθοί: Αρμακόλας (Κυκλάδων), Νικζας (Λάρισας)

4ος: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)

15:00 Βόλος – Αήττητος Σπάτων

Διαιτητής: Πανυτσίδης (Κοζάνης)

Βοηθοί: Μπαλιάκας (Κοζάνης), Βρούζος (Πιερίας)

4ος: Αγγελάκης (Μακεδονίας)

15:00 Σπάρτη – Αιγινιακός

Διαιτητής: Γκαμαρης (Αθηνών)

Βοηθοί: Καραλής (Ηλείας), Κολλιάκος (Αθηνών)

4ος: Περράκης (Αθηνών)

15:00 Παναχαϊκή – Κέρκυρα

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)

Βοηθοί: Πριόνας (Ευβοίας), Φραγκούλης (Πρέβεζας)

4ος: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)

15:00 Απόλλων Λάρισας – Ηρόδοτος

Διαιτητής: Τσέτσιλας (Γρεβενών)

Βοηθοί: Γούτας (Χαλκιδικής), Τίκας (Θεσπρωτίας)

4ος: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)

15:00 Εργοτέλης – Δόξα Δράμας

Διαιτητής: Βλάχος (Ανατολικής Αττικής)

Βοηθοί: Καραθανάσης (Ανατολικής Αττικής), Τριαντάφυλλος (Κορινθίας)

4ος: Κολύτας (Λασιθίου)