• Laver Cup: Νίκη με το «καλημέρα» για ΤσιτσιπάΠροβάδισμα στην ομάδα της Ευρώπης επί της αντίστοιχης του Κόσμου, έδωσε ο Στέφανος Τσιτσιπάς.
  • Δικαίωση Ολυμπιακού, αλλάζει τα 3/5 της ΚΕΔ η ΕΟΚΤρία νέα πρόσωπα θα στελεχώσουν την Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας με απόφαση της διοίκησης της ΕΟΚ.
  • ΑΕΚ: Με φιλάθλους στο ΑγρίνιοΣτο γεγονός ότι η ΑΕΚ θα έχει τους οπαδούς της στο ματς με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο στάθηκε με ανακοίνωση της η ΠΑΕ.
  • Συνέχεια στις καταγγελίες από τον Αϊβάζογλου Σοβαρές καταγγελίες από τον ισχυρό άνδρα των Τρικάλων, Ηλία Αϊβάζογλου, στο Metropolis 95.5 κατά της Κέρκυρας και του Απόλλωνα Πόντου.
  • Οι διαιτητές του Κυπέλλου ΕλλάδαςΗ ΚΕΔ/ΕΠΟ ανακοίνωσε τους διαιτητές για την 4η φάση του Κυπέλλου.
  • ΕΟΚ: «Με την επωνυμία ΚΑΕ Ολυμπιακός υποβιβάστηκε και δήλωσε συμμετοχή στην Α2»Τους λόγους για τους οποίους δεν αναγνωρίζει τον «Ολυμπιακό Β' - Αναπτυξιακή ομάδα» εξήγησε με ανακοίνωσή της η ΕΟΚ, λίγες ώρες πριν το ματς των ερυθρόλευκων με τον Ερμή Λαγκαδά.
  • Ευρωπαϊκό ανδρών: Από την ΕΡΤ3 ο αγώνας Ελλάδας - ΡωσίαςΔείτε πως θα καλυφθεί ο μεγάλος αγώνας της Εθνικής ομάδας βόλεϊ ανδρών με τη Ρωσία
  • Παναθηναϊκός: Μικρή ζήτηση στα εισιτήριαΜικρή είναι η ζήτηση για τα εισιτήρια του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

 

 

 

 

 

 

 

Τα τελικά αποτελέσματα στη Γ Εθνική (17/03)

από vagelis kond
Τα τελικά αποτελέσματα στη Γ Εθνική (17/03)

Δείτε πώς διαμορφώθηκαν τα αποτελέσματα στα παιχνίδια της 22ης αγωνιστικής στη Γ' Εθνική.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος 
Νέστος Χρυσούπολης-Απόλλων Παραλιμνίου 2-2
ΑΕ Καλαμπακίου-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-2
Πανσερραϊκός-Ορφέας Ξάνθης 0-0
Αλέξανδρος Κιλκίς-Ασπίδα Ξάνθης 3-0
Άρης Αβάτου-ΠΑΟ Κοσμίου 4-2
Αετός Ορφανού-Καβάλα 1-2
Εθνικός Σιδηροκάστρου-Κεραυνός Πέρνης 0-3

2ος όμιλος
Εδεσσαϊκός-ΠΑΟ Κουφαλίων 1-1
Αγροτικός Αστέρας-ΑΣ Γιαννιτσά 1-0
Μελιτέας Μελίτης-Νίκη Αγκαθιάς 1-1
Ολυμπιακός Κυμίνων-Μακεδονικός 1-3
Βέροια-Ερμής Αμυνταίου 3-0
Άρης Παλαιοχωρίου-ΠΟ Τρίγλιας 1-2
ΑΠΕ Λαγκαδά-Αλμωπός Αριδαίας 0-3

3ος όμιλος
Σούλι Παραμυθιάς-Μακεδονικός Φούφα 2-1
Ναυπακτιακός Αστέρας-Θρίαμβος Σερβιανών 1-0
Μακεδονικός Σιάτιστας-Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας 0-2
Γρεβενά Αεράτα-Κρόνος Αργυράδων 0-3
ΑΕ Λευκίμμης-Θεσπρωτός 1-3
ΑΟ Φλωριάδας-Τηλυκράτης 0-3 α.α.
Ρεπό: Αχέρων Καναλακίου

4ος όμιλος
Ολυμπιακός Βόλου-ΑΟ Σελλάνων 3-1
ΑΣ Μετέωρα-Πιερικός 2-2
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Θησέας Αγριάς 1-1
Απόλλων Μακρυχωρίου-Φωκικός 3-4
ΓΣ Αλμυρός-ΑΟ Στυλίδας 6-0
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Νίκη Βόλου 2-4
Αστέρας Ιτέας-Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 α.α.

5ος όμιλος
ΟΦ Ιεράπετρας-Ατρόμητος Πειραιά 3-1
Ατσαλένιος-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-1
ΑΟ Παλαιόχωρας-Προοδευτική 1-1
ΑΟ Επισκοπής-Γιούχτας 1-1
Εθνικός Πειραιά-Κερατσίνι 3-0
Αμπελακιακός-ΑΕ Νεάπολης 2-0
Ρεπό: Ιωνικός

6ος όμιλος
Φοίβος Κρεμαστής-Διαγόρας Ρόδου 1-2
Πανηλειακός-Αστέρας Αμαλιάδας 5-1
Θύελλα Ραφήνας-ΠΑΟ Βάρδας 2-1
Πανμοβριακός-Παλληνιακός 0-1
Διαγόρας Βραχνέικων-Παναιγιάλειος 3-1
Αχαρναϊκός-Ιάλυσος 0-0
Ρεπό: Νίκη Τραγανού

7ος όμιλος (19η αγωνιστική)
Χαραυγιακός-Πανθηραϊκός 1-2
Ηλυσιακός-Άγιος Ιερόθεος 0-0
Χαλκίδα-Άγιοι Ανάργυροι 0-1
Αιγάλεω-Κόρινθος 3-2
Αιολικός-Απόλλων Ερέτριας 4-0
Θύελλα Καμαρίου-Καλλιθέα 0-0

8ος όμιλος 
Αστέρας Βλαχιώτη-ΑΟ Κατασταρίου 1-1 τελ.
Παναργειακός-Ερμιονίδα 1-0
ΑΟ Υπάτου-Ασπρόπυργος 0-1
ΑΟ Εικοσιμίας-Πελλάνας Καστορείου 0-2
Αμβρυσσέας Διστόμου-Καλαμάτα 0-1
Πάμισος Μεσσήνης-Παναρκαδικός 0-0
Μανδραϊκός-Ένωση Λέρνας 0-1