• ΠΑΣ Γιάννινα-Άρης 1-0Ο ΠΑΣ Γιάννινα σταμάτησε το σερί του Άρη καθώς νίκησε 1-0 στους «Ζωσιμάδες» με αυτογκόλ του Δεληζήση.
  • ΠΑΟΚ: Η αποστολή για το ντέρμπι με την ΑΕΚΕκπλήξεις στην αποστολή του ΠΑΟΚ από τον Ραζβάν Λουτσέσκου για το ντέρμπι με την ΑΕΚ.
  • ΙFAB: O χάρτης των χωρών που χρησιμοποιούν το VAR στα πρωταθλήματά τουςΠολύς λόγος γίνεται στην Ελλάδα για τη χρήση του VAR και για το πότε η βίντεο τεχνολογία θα αξιοποιηθεί από τη Super League.
  • Άνετη πρόκριση για ΆρηΤο εισιτήριό του για τον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League... «σφράγισε» τυπικά σήμερα στο Αλεξάνδρειο, ο Αρης.
  • Πρωτάθλημα με πλέι οφ και πλέι άουτ συζητούν στη Football LeagueΗ έναρξη του πρωταθλήματος μετατέθηκε για τον Οκτώβριο αλλα΄στο χθεσινό ΔΣ της Football League έπεσαν προτάσεις για διεξαγωγή αγώνων πλέι οφ και πλέι άουτ!
  • Ατρόμητος-ΑΕΛ 2-0Ο Ατρόμητος βρήκε τρόπο να σκοράρει στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε με 2-0 της ΑΕΛ που ήταν απογοητευτική.
  • Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης 2-0Ο Αστέρας Τρίπολης πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα «καθαρίζοντας» τον Απόλλωνα Σμύρνης με 2-0 από το δεκάλεπτο.
  • Αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής Α΄ΕΠΣ ΑΡΤΑΣΑναλυτικά η βαθμολογία.

Το Σάββατο ο αγώνας ΝΠΣ Βόλος-Ηρακλής

από vagelis kond

Η ΕΠΟ έκανε δεκτό το αίτημα των γηπεδούχων για αλλαγή μέρας και ώρας διεξαγωγής της αναμέτρησης.

Για λόγους, που οι ίδιοι μόνο κατανοούν (γίνεται λόγος για ανάγκες φιέστας), οι γηπεδούχοι της αναμέτρησης της 5ης αγωνιστικής των μπαράζ ζήτησαν από την ΕΠΟ τη μετάθεση της μέρας και ώρας διεξαγωγής της.

Η ΕΠΟ συναίνεσε και όρισε το παιχνίδι για το Σάββατο 19/5, στις 18:00, όπως ακριβώς αιτήθηκε ο ΝΠΣ Βόλος.