• H ΑΕΚ αναδείχθηκε κορυφαία ελληνική ομάδα για το 2017Κορυφαία ελληνική ομάδα για το 2017 αναδείχθηκε η ΑΕΚ σύμφωνα με τη Διεθνή Ομοσπονδία Ιστορίας και Στατιστικής του Ποδοσφαίρου.
  • «Γήπεδο... ναός»Πώς προετοίμασε τον Καραϊσκάκη Άρτας ο Σάκης Παπαβασιλείου για το ματς με τον Άρη.
  • Τέλος ο Παπακίτσος από τον Εθνικό ΦιλιππιάδαςΠαρελθόν από τον Εθνικό αποτελεί ο μεσοεπιθετικός Δημήτρης Παπακίτσος.
  • Σημαντικές παρεμβάσεις στην καθαριότητα (pic)Εξήντα νέοι κάδοι ανακύκλωσης σε όλη την Άρτα και έξι νέοι βυθιζόμενοι κάδοι τοποθετήθηκαν από το Δήμο.
  • «Η σειρά του Άρη»Προβάδισμα στον Άρη για την άνοδο στην Super League έδωσε ο επιθετικός της ΑΕ Καραϊσκάκης, Γιάννης Λουκίνας.
  • Στην Αναγέννηση Άρτας ο ΚορέσιΣτην Αναγέννηση Άρτας θα συνεχίσει την καριέρα του ο 26χρονος (15.09.1992) αμυντικός Λόρελ Κορέσι που έμεινε ελεύθερος από τον Εθνικό Φιλιππιάδας.
  • Λουκέτο στο ΚΕΝ Άρτας από τη Β ΕΣΣΟ του 2018Μόνο δύο Κέντρα Εκπαίδευσης Νεοσυλλέκτων θα μείνουν ανοιχτά στον Στρατό Ξηράς και στα υπόλοιπα θα μπει λουκέτο.
  • Η αποστολή της ΑΕ Καραϊσκάκης για τον αγώνα με τον Άρη ΘεσσαλονίκηςΜε πρωινή προπόνηση τακτικής ολοκληρώθηκε η προετοιμασία της ΠΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας για τον Σαββατιάτικο (ώρα 15:00, ΕΡΤ3) εκτός έδρας αγώνα με τον Άρη.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Οι όμιλοι της Γ’ Εθνικής

Τελευταία ενημέρωση από vagelis kond
Οι όμιλοι της Γ’ Εθνικής

Καταρτίστηκαν οι οκτώ όμιλοι του νέου πρωταθλήματος στη Γ΄ Εθνική.

Στον καταρτισμό των ομίλων της Γ΄Εθνικής προχώρησε την Τετάρτη (13/9) η Επιτροπή Διοργανώσεων της ΕΠΟ. Το ενδιαφέρον εστιαζόταν κυρίως στους ομίλους με τα νησιά. Στον 6ο όμιλο οι ομάδες των Δωδεκανήσων θα αγωνίζονται με αυτές του Πειραιά, της ΕΠΣΔΑ και της Κορινθίας. Στον 7ο όμιλο συμπεριλήφθηκαν οι ομάδες, .ΕΠΣΑΝΑ, Κυκλάδων, Λέσβου, Αργολίδας και Εύβοιας. Τέλος στον 8ο όμιλο είναι οι ομάδες της Κρήτης και της Αθήνας. Η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 18/9 στις 12 στα γραφεία της ΕΠΟ. Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει την Κυριακή 1/10.

Αναλυτικά:

1ος όμιλος

ΕΠΣ Έβρου (1) : ΑΕ Διδυμοτείχου
ΕΠΣ Θράκης (2) : Δόξα Προσκυνητών, Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
ΕΠΣ Ξάνθης (2) : Ορφέας Ξάνθης, Άρης Αβάτου
ΕΠΣ Δράμας (1) : 1 Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
ΕΠΣ Καβάλας (3) : Καβάλα, Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Ορφανού
ΕΠΣ Σερρών (3) : Απόλλων Παραλιμνίου, Ελπίς Σκουτάρεως, Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής

2ος όμιλος

ΕΠΣ Μακεδονίας (5) : ΑΠΕ Λαγκαδά, Καμπανιακός, ΑΟ Καρδίας, Μακεδονικός, Αγροτικός Αστέρας
ΕΠΣ Χαλκιδικής (1) : Άρης Παλαιοχωρίου
ΕΠΣ Κιλκίς (1) : Κιλκισιακός
ΕΠΣ Πέλλας (2) : Αλμωπός Αριδαίας, Εδεσσαϊκός
ΕΠΣ Ημαθίας (3) : ΦΑΣ Νάουσα, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Φίλιππος Αλεξάνδρειας
ΕΠΣ Πιερίας (1) : Πιερικός

3ος όμιλος

ΕΠΣ Φλώρινας (1) : Ερμής Αμυνταίου
ΕΠΣ Καστοριάς (1) : Καστοριά
ΕΠΣ Ηπείρου (1) : Δόξα Κρανούλας
ΕΠΣ Θεσπρωτίας (2) : Θεσπρωτός, Αστέρας Παραποτάμου
ΕΠΣ Άρτας (1) : Σκουφάς Κομποτίου
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας (3) : Τηλυκράτης, Εθνικός Φιλιππιάδας, Πανελευκάδιος
ΕΠΣ Κέρκυρας (1) : ΑΕ Λευκίμμης
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας (1) : Νέος Αμφίλοχος
ΕΠΣ Κοζάνης (2) : Μακεδονικός Φούφα, ΑΕΠ Καραγιαννίων

4ος όμιλος

ΕΠΣ Λάρισας (1) : Αχιλλέας Φαρσάλων
ΕΠΣ Τρικάλων (1) : Διγενής Νεοχωρίου
ΕΠΣ Καρδίτσας (1) : ΑΟ Σελλάνων
ΕΠΣ Θεσσαλίας (5) : Ολυμπιακός Βόλου, Νίκη Βόλου, Ρήγας Φεραίος, Γ.Σ. Αλμυρού, Βόλος ΝΠΣ
ΕΠΣ Φθιώτιδας (1) : Οπούντιος Μαρτίνου
ΕΠΣ Ευρυτανίας (1) : ΑΠΟΚ Βελούχι
ΕΠΣ Φωκίδας (1) : Αστέρας Ιτέας
ΕΠΣ Βοιωτίας (2) : ΑΟ Θήβα, ΑΠΟ Αμβρυσσέας

5ος όμιλος

ΕΠΣ Κεφαλληνίας (1) : Παλληξουριακός
ΕΠΣ Ζακύνθου (1) : Ζάκυνθος
ΕΠΣ Αχαΐας (2) : Αχαϊκή, Διαγόρας Βραχνέικων
ΕΠΣ Ηλείας (3) : ΠΑΟ Βάρδας, Αστέρας Αμαλιάδας, Πανηλειακός
ΕΠΣ Μεσσηνίας (2) : Τσικλητήρας Πύλου, Καλαμάτα
ΕΠΣ Λακωνίας (1) : Αστέρας Βλαχιώτη
ΕΠΣ Αρκαδίας (2) : Παναρκαδικός, Λεωνίδιο

6ος όμιλος

ΕΠΣ Πειραιά (4) : Ιωνικός, Εθνικός, Προοδευτική, ΑΠΟ Κερατσίνι
ΕΠΣ Κορίνθου (3) : ΑΟ Λουτράκι, ΑΟ Ζευγολατιού, Πέλοπας Κιάτου
ΕΠΣ Δωδεκανήσου (3) : Ιάλυσος Ρόδου, ΑΣ Ρόδος, Διαγόρας Ρόδου
ΕΠΣ Δυτικής Αττικής (1) : Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας

7ος όμιλος

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής (3) : Τριγλία Ραφήνας, Θύελλα Ραφήνας, Αήττητος Σπάτων
ΕΠΣ Αργολίδας (3) : ΑΕ Ερμιονίδας, Παναργειακός, Ερμής Κιβερίου
ΕΠΣ Λέσβου (2) : Αιολικός, Διαγόρας Αγίας Παρασκευής
ΕΠΣ Κυκλάδων (1) : Πανθηραϊκός
ΕΠΣ Εύβοιας (2) : ΑΟ Χαλκίς, Ταμυναϊκός

8ος όμιλος

ΕΠΣ Αθηνών (5) : Άγιος Ιερόθεος, Φωστήρας, ΑΕ Κηφισιά, Ηλυσιακός, Αιγάλεω
ΕΠΣ Χανίων (1) : ΑΟ Παλαιόχωρας
ΕΠΣ Ρεθύμνου (2) : Ερμής Ζωνιανών, ΑΕ Μυλοποτάμου
ΕΠΣ Ηρακλείου (2) : Ατσαλένιος, Ηρόδοτος
ΕΠΣ Λασιθίου (1) : ΟΦ Ιεράπετρας