• Με Καλαμάτα η ΠΑΕ Καραϊσκάκης στο Kύπελλο ΕλλάδαςΔείτε τα ζευγάρια που προέκυψαν στην κλήρωση της 4ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.
  • Απάντηση Κούγια σε Πανιώνιο«Πόλεμος» ανάμεσα σε Κούγια και Πανιώνιο, μετά το ματς της Κυριακής.
  • Με αυτό το όνομα κατεβαίνει ο Ολυμπιακός στην Α2Γνωστό έγινε το όνομα με το οποίο ο Ολυμπιακός θα κατεβεί στο πρωτάθλημα της Α2, αλλά και στο Κύπελλο Ελλάδος.
  • Σύσκεψη για την εφαρμογή του VARΕυρεία σύσκεψη με αντικείμενο την εφαρμογή του VAR στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο, συγκάλεσε για την προσεχή Πέμπτη (19/9), στις 11 π.μ., ο υφυπουργός Αθλητισμού, Λευτέρης Αυγενάκης.
  • Ζήσης επίσημα στον Τηλυκράτη ΛευκάδαςΠαίκτης του Τηλυκράτη είναι και επίσημα ο Άγγελος Ζήσης, με τον 21χρονο αμυντικό να υπογράφει και να ανακοινώνεται από τον σύλλογο της Λευκάδας.
  • Εθνικός Φιλιππιάδας: «Τιτάνια μάχη για να ολοκληρωθεί η πενταετής προσπάθεια αποπληρωμής των χρεών»Σε τιτάνια προσπάθεια για να ολοκληρώσει τις οικονομικές του υποχρεώσεις προς το ΙΚΑ έχει επιδοθεί ο Εθνικός Φιλιππιάδας,προβαίνοντας σε στρατηγικές κινήσεις,ακόμη και εις βάρος του αγωνιστικού τμήματος για να ξαναβρεθεί στην ποδοσφαιρική ελίτ της Ηπείρου
  • Άρης: Αρνητικός ο ΚρέσποΟ Ερνάρ Κρέσπο απάντησε αρνητικά στην πρόταση του Άρη για να αναλάβει την τεχνική του ηγεσία.
  • Ηγετικά μέλη των συνδέσμων οπαδών της Γιουβέντους κατηγορούνται για απάτηΈφοδος της ιταλικής αστυνομίας στους κυριότερους συνδέσμους της Γιουβέντους, πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο έρευνας που συντονίστηκε από το εισαγγελέα του Τορίνο.

Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις του αγώνα Τηλυκράτης Λευκάδας-Γρεβενά Αεράτα 5-0 (video)

από vagelis kond

Εύκολο απόγευμα για την ομάδα του Τηλυκράτη καθώς κατάφερε να κλείσει το σκορ με 5-0 κόντρα στα Γρεβενά Αεράτα για την 23η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Το πρώτο γκολ για τους γηπεδούχους το πέτυχε ο Γεωργούσης στο 25ο λεπτό. Στη συνέχεια ο Πριόνας κέρδισε πέναλτι στο 29ο λεπτό και ο Καταγής Γ. σημείωσε το 2-0. Πέντε λεπτά αργότερα μια καταπληκτική μπαλιά από τον Τόσκα έβγαλε τον Τσέλαι μόνο του τετ-α-τετ με το τέρμα και με άψογο τελείωμα  ανέβασε το σκορ στο 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο παρά το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου οι παίχτες του Μαγκαφίνη συνέχισαν στους ίδιους ρυθμούς και δεν άργησε πολύ και το γκολ του Κολοβού όπου στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης έκανε το 4-0. Το τελικό σκορ 5-0 το σημείωσε ο Φράγκος στο 90′.

Διαιτητής: Καλαμάρης Κ.

Βοηθοί: Βασιλόπουλος Π. – Σούζας Κ.

Τηλυκράτης (Δημητρης Μαγκαφίνης): Τετζέρης, Πριόνας (60′ Περιστέρης), Δημητρίου, Καταγής Σ.(66′ Βασίλας), Τόσκα, Τσέλαι (85′ Μπαλί), Φράγκος, Γεωργούσης (63′ Γεωργάκης),Καταγής Γ., Κολοβός.

Γρεβενά Αεράτα (Νίκος Μπαλοδήμος): Σαλβάρας, Κουπτσίδης, Μπατακοϊας, Βασιλόπουλος, Καραμήτρος (19′ Δαδαλης), Βλάχος, Gjoni , Καραμπάλιος (63′ Ζιαγκλιαβος), Λιάκας, Σάλλα , Βασιλόπουλος Α.