• Εγγραφές για τον αγώνα Τριάθλου και το Beach Soccer στην ΚορωνησίαΣτα πλαίσια των εκδηλώσεων για τον 14ο Κολυμβητικό Διάπλου Αμβρακικού, που θα πραγματοποιηθεί στην Κορωνησία Άρτας 28 και 29 Ιουλίου.
  • ΑΕΚ: Στην Αθήνα την Τετάρτη (18/7) ο ΜπογέΤα τυπικά απομένουν για να ολοκληρωθεί η μεταγραφή του Λούκας Μπογέ στην ΑΕΚ.
  • Νέο «μπαμ» ετοιμάζει η Γιουβέντους με Ζιντάν!Μετά τον Ρονάλντο η Γιουβέντους θέλει να φέρει στο Τορίνο και τον Ζινεντίν Ζιντάν.
  • Η κορυφαία ενδεκάδα του Μουντιάλ (photo)Δείτε την καλύτερη ενδεκάδα του Μουντιάλ της Ρωσίας όπως προέκυψε από την ψηφοφορία των φιλάθλων.
  • Βασιλειάδης σε Super League: «Πρωτάθλημα με 12 ομάδες, αλλιώς καλό καλοκαίρι»!Επιστολή στην Super League έστειλε ο υφυπουργός Αθλητισμού Γιώργος Βασιλειάδης με την οποία την καλεί να ξανασκεφτεί την πρόταση για πρωτάθλημα 12 ομάδων.
  • «Κλείδωσαν» οι δανεικοίΟριστικοποιήθηκε ο δανεισμός των Ματθαίου, Μούτσα, Παπαδόπουλου από τον ΠΑΟΚ στον Καραϊσκάκη Άρτας.
  • Στην Μπαρτσελόνα ο ΣίνγκλετονΜετά από δύο χρόνια ο Κρις Σίνγκλετον αποτελεί παρελθόν από τον Παναθηναϊκό.
  • Τέλος ο Εμενίκε από την ΟλυμπιακόΣε αναζήτηση ομάδας είναι ο Εμάνουελ Εμενίκε.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Γ Εθνική: Ποιοι πάνε στα μπαράζ ανόδου και ποιοι υποβιβάζονται

από vagelis kond
Γ Εθνική: Ποιοι πάνε στα μπαράζ ανόδου και ποιοι υποβιβάζονται

Η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής ολοκληρώθηκε και ξεκαθάρισε το τοπίο για την άνοδο και τους υποβιβασμούς.

Συγκεντρώσαμε και σας παρουσιάζουμε ποιες ομάδες κατετάγησαν πρώτες σε κάθε έναν από τους οχτώ ομίλους, αλλά και ποιες υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα.

Υπενθυμίζουμε πως ο πρώτος κάθε ομίλου θα συμμετάσχει σε ένα μίνι πρωτάθλημα, από το οποίο θα αναδειχθούν οι ομάδες που θα προβιβαστούν στη Football League.

 

1ος όμιλος:

Μπαράζ ανόδου: Απόλλων Παραλιμνίου
Υποβιβασμός: ΑΕ Διδυμοτείχου, Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου, Δόξα Προσκυνητών, Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής

 

2ος όμιλος:

Μπαράζ ανόδου: Ηρακλής
Υποβιβασμός: Νάουσα, Κιλκισιακός, ΑΟ Καρδίας, ΑΕ Καρίτσας, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Φίλιππος Αλεξάνδρειας, Καμπανιακός

 

3ος όμιλος:

Μπαράζ ανόδου: Τηλυκράτης
Υποβιβασμός: ΑΕΠ Καραγιαννίων, Εθνικός Φιλιππιάδας, Πανλευκάδιος, Σκουφάς Κομποτίου, Αστέρας Παραποτάμου, Καστοριά

 

4ος όμιλος:

Μπαράζ ανόδου: ΝΠΣ Βόλος
Υποβιβασμός: Ρήγας Φεραίος, Θήβα, Διγενής Νεοχωρίου, Αχιλλέας Φαρσάλων, Οπούντιος Μαρτίνου, ΑΠΟΚ Βελούχι

 

5ος όμιλος:

Μπαράζ ανόδου: Αστέρας Αμαλιάδας
Υποβιβασμός: Αχαϊκή, Ζάκυνθος, Τσικλητήρας Πύλου, Παλληξουριακός, Λεωνίδιο

 

6ος όμιλος:

Μπαράζ ανόδου: Εθνικός Πειραιά
Υποβιβασμός: Ρόδος, Λουτράκι, Πέλοπας Κιάτου, Ζευγολατιό

 

7ος όμιλος:

Μπαράζ ανόδου: Αήττητος Σπάτων
Υποβιβασμός: Διαγόρας Αγίας Παρασκευής, Ερμής Κιβερίου, Τριγλία Ραφήνας, Ταμυναϊκός

 

8ος όμιλος:

Μπαράζ ανόδου: Ηρόδοτος
Υποβιβασμός: Φωστήρας, Κηφισιά, ΑΕ Μυλοποτάμου, Ερμής Ζωνιανών