• Super League: Πέντε ομάδες κινδυνεύουν με πρόστιμαΣε απολογία Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός, Παναιτωλικός και ΠΑΣ Γιάννινα.
  • NBA και 2Κ έδωσαν τα χέρια για άλλα 7 χρόνια και 1 δισ. δολάριαΗ Take-Two Software Inc., το NBA και η Ένωση Παικτών συμφώνησαν για περαιτέρω συνεργασία 7 ετών, που θα φέρει πακτωλό χρημάτων στα ταμεία της κορυφαίας μπασκετικής λίγκας του πλανήτη.
  • ΑΕΚ-Ντιζόν 80-56Η ΑΕΚ δεν άφησε τη Ντιζόν να... πάρει ανάσα, επικράτησε 80-56 κι έκανε άλλο ένα βήμα για την πρωτιά του ομίλου της στο Basketball Champions League.
  • Australian Open: Στους «32» Τσιτσιπάς και Σάκκαρη (video)Ελληνική προέλαση στα κορτ της Αυστραλίας.
  • Ντεμπούτο ο Πρίγιοβιτς, πρόκριση η Αλ ΙτιχάντΤην πρώτη του εμφάνιση με την Αλ Ιτιχάντ έκανε ο Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς.
  • Διπλό «χτύπημα» ο ΠΑΟΚ: Παίρνει και Σβιντέρσκι και ΜίσιτςΟλοκληρώνει άμεσα την απόκτηση του φορ και του μέσου ο «Δικέφαλος του Βορρά».
  • ΠΑΣ Γιάννινα: Πήρε δανεικό τον Μάνο από τον ΟλυμπιακόΑναμένεται το βράδυ της Τετάρτης στα Ιωάννινα ο 24χρονος φορ.
  • Κύπελλο Ασίας: Ανατράπηκε από συμπαίκτη του και κέρδισε πέναλτι! (video)Οποιος πιστεύει ότι έχει δει τα πάντα από «μαϊμού» πέναλτι ας ρίξει καλύτερα μια ματιά στον αγώνα Αυστραλία – Συρία για το Κύπελλο Ασίας.

 

 

 

 

 

Γ’ Εθνική: Άλλαξε η ημερομηνία της σέντρας του νέου πρωταθλήματος

από vagelis kond
Γ’ Εθνική: Άλλαξε η ημερομηνία της σέντρας του νέου πρωταθλήματος

Η ΕΠΟ ανακοίνωσε την ημερομηνία της κλήρωσης του νέου πρωταθλήματος στην Γ’ Εθνική και της σέντρας – Αναλυτικά οι όμιλοι της Γ’ Εθνικής.

Μετατίθεται κατά μία εβδομάδα η έναρξη του πρωταθλήματος της Γ΄ εθνικής κατηγορίας. Σύμφωνα με σημερινή ανακοίνωση της ΕΠΟ, η πρεμιέρα στους οκτώ ομίλους θα γίνει στις 30 Σεπτεμβρίου, αντί για τις 23/9 που ήταν αρχικά προγραμματισμένο. Η κλήρωση του πρωταθλήματος θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 12/9 (15:00), στις εγκαταστάσεις της ομοσπονδίας.

Θυμίζουμε πως την περασμένη Πέμπτη (6/9) καταρτίστηκαν οι όμιλοι της Γ’ Εθνικής:

1ος όμιλος

 

Εθνικός Αλεξανδρούπολης
ΠΑΟΚ Κοσμίου
Άρης Αβάτου
Ορφέας Ξάνθης
Ασπίδα Ξάνθης
Καβάλα
Νέστος Χρυσούπολης
Αετός Ορφανού
Κεραυνός Πέρνης
Πανσερραϊκός
Εθνικός Σιδηροκάστρου
Απόλλων Παραλιμνίου
ΑΕ Καλαμπακίου
Αλέξανδρος Κιλκίς

2ος όμιλος

Άρης Παλαιοχωρίου
Μακεδονικός
Αλμωπός Αριδαίας
Εδεσσαϊκός
Αγροτικός Αστέρας
ΑΠΕ Λαγκαδά
Βέροια
ΠΑΟ Κουφαλίων
Ολυμπιακός Κυμίνων
ΠΟ Τριγλίας
ΑΣ Γιαννιτσά
Νίκη Αγκαθιάς
Μελιτέας Μελίτης
Ερμής Αμυνταίου

3ος όμιλος

Τηλυκράτης Λευκάδας
Μακεδονικός Φούφα
Θεσπρωτός
ΑΕ Λευκίμμης
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Θρίαμβος Σερβανιών
Μακεδονικός Σιάτιστας
Γρεβενά Αεράτα
Σούλι Παραμυθιάς
ΑΟ Φλωριάδας
Κρόνος Αργυράδων
Αχέρων Καναλακίου
Ναυπακτιακός Αστέρας

4ος όμιλος

Πιερικός
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Νίκη Βόλου
Αστέρας Ιτέας
ΓΣ Αλμυρού
Ολυμπιακός Βόλου
ΑΟ Σελλάνων
Οικονόμος Τσαριτσάνης
ΑΣ Μετέωρα
Θησέας Αγριάς
Αναγέννηση Καρδίτσας
Απόλλων Μακρυχωρίου
Φωκικός
ΑΟ Στυλίδας

5ος όμιλος

Εθνικός Πειραιά
Προοδευτική
ΑΠΟ Κερατσίνι
Ιωνικός
Ατρόμητος Πειραιά
Αμπελακιακός
ΟΦ Ιεράπετρας
ΑΕ Νεάπολης
Ατσαλένιος
Γιούχτας
ΑΟ Επισκοπής
ΑΟ Παλαιόχωρας
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

6ος όμιλος

Καλλιθέα
Αιγάλεω
Ηλυσιακός
Αγιος Ιερόθεος
Αγιοι Ανάργυροι
Χαραυγιακός
ΑΟ Χαλκίς
Απόλλων Ερέτριας
ΠΑΣ Κόρινθος
Πανθηραϊκός
Θύελλα Καμαρίου
Αιολικός

7ος όμιλος

ΑΟ Κατασταρίου
ΑΟ Εικοσιμίας
Καλαμάτα
Πάμισος Μεσσήνης
Αστέρας Βλαχιώτη
ΑΕ Πελλάνας
Παναρκαδικός
ΑΕ Ερμιονίδα
Παναργειακός
Ενωση Λέρνας
Ασπρόπυργος
Μανδραϊκός
ΑΟ Υπάτου
Αμβρυσσέας Διστόμου

8ος όμιλος

Διαγόρας Ρόδου
Ιάλυσος
Φοίβος Κρεμαστής
Αχαρναϊκός
Θύελλα Ραφήνας
Παλληνιακός
Παναιγιάλειος
Διαγόρας Βραχνεϊκων
Πανομβριακός
Αστέρας Αμαλιάδας
Πανηλειακός
ΠΑΟ Βάρδας
Νίκη Τραγανού