• Ντιναμό Κιέβου-Ολυμπιακός 1-0Το γκολ του Σολ και οι αποκρούσεις του Μπόικο άφησαν τον Ολυμπιακό εκτός Europa League.
  • Ελλάδα-Γεωργία 81-69Η Ελλάδα δεν συνάντησε καμία δυσκολία κόντρα στην Γεωργία και επικράτησε με 81-69 κάνοντας το 10-1 για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου
  • Παναθηναϊκός: Συνεχίστηκε η προετοιμασία ενόψει ΠανιώνιουΟλοκληρώθηκε η προπόνηση των «πρασίνων» στο Κορωπί.
  • Αναντολού Εφές-Ολυμπιακός 75-65Την ήττα με 75-65 γνώρισε ο Ολυμπιακός στην Τουρκία από την Αναντολού Εφές για την 23η αγωνιστική της διοργάνωσης
  • Ντιναμό Κιέβου-Ολυμπιακός: Η «ερυθρόλευκη» ενδεκάδαΈτσι θα παραταχθεί ο Ολυμπιακός κόντρα στη Ντιναμό στο Κίεβο
  • Αναστόπουλος: Μονόδρομος η 2η θέση – Υπάρχει πίεση στον ΗρακλήΟ προπονητής της Κέρκυρας μίλησε στο Metropolis για όσα συνέβησαν στον Ηρακλή και την προσπάθεια της ομάδας του για την άνοδο στη Super League.
  • ΠΑΟΚ: Δεν αλλάζει η «συνταγή» με τον ΆρηΣυνεχίστηκε σήμερα η προετοιμασία του ΠΑΟΚ για το κυριακάτικο τοπικό ντέρμπι με τον Αρη (24/2, 19.30) στο γήπεδο της Τούμπας.
  • Αναβολή αγώνα των Νέων με Απόλλωνα ΠόντουΜετά από αίτημα που Απόλλωνα Πόντου, το οποίο έκανε δεκτό η ΠΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας, αναβλήθηκε ο αγώνας των Νέων (Κ19) ανάμεσα στις δύο ομάδες.

 

 

 

 

 

Τα αποτελέσματα της Γ’ Εθνικής (10/02)

Τελευταία ενημέρωση από vagelis kond
Τα αποτελέσματα της Γ’ Εθνικής (10/02)

Δείτε πως διαμορφώθηκαν τα αποτελέσματα στα παιχνίδια των 8 ομίλων της Γ’ Εθνικής.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Αετός Ορφανού-Αλέξανδρος Κιλκίς 0-0 (9/2)
Κεραυνός Πέρνης-Πανσερραϊκός 1-0 (9/2)
Εθνικός Σιδηροκάστρου-ΑΕ Καλαμπακίου 0-1
Καβάλα-Νέστος Χρυσούπολης 0-0
ΠΑΟ Κοσμίου-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-3
Ασπίδα Ξάνθης-Ορφέας Ξάνθης 0-2
Άρης Αβάτου-Απόλλων Παραλιμνίου 0-1

2ος όμιλος
Βέροια-ΠΑΟ Κουφαλίων 3-0
Άρης Παλαιοχωρίου-Ολυμπιακός Κυμίνων 0-0
Αλμωπός Αριδαίας-Μελιτέας Μελίτης 3-0
ΑΠΕ Λαγκαδά-Αγροτικός Αστέρας 0-2
ΠΟ Τρίγλιας-Εδεσσαϊκός 1-0
Ερμής Αμυνταίου-ΑΣ Γιαννιτσά 1-1
Μακεδονικός-Νίκη Αγκαθιάς 2-3

3ος όμιλος
ΑΕ Λευκίμμης-Ναυπακτιακός Αστέρας 2-0
Τηλυκράτης-Σούλι Παραμυθιάς 0-1
Κρόνος Αργυράδων-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 3-1
Αχέρων Καναλακίου-Μακεδονικός Φούφα 1-1
Θεσπρωτός-Μακεδονικός Σιάτιστας 0-0
ΑΟ Φλωριάδας-Γρεβενά Αεράτα 0-3 α.α.
Ρεπό: Θρίαμβος Σερβιανών

4ος όμιλος
Απόλλων Μακρυχωρίου-ΑΟ Σελλάνων 1-0
ΓΣ Αλμυρού-Οικονόμος Τσαριτσάνης 0-1
Νίκη Βόλου-Αστέρας Ιτέας 1-0
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-ΑΣ Μετέωρα 3-3
ΑΟ Στυλίδας-Ολυμπιακός Βόλου 0-2
Φωκικός-Πιερικός 2-3
Θησέας Αγριάς-Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 α.α.

5ος όμιλος
Ιωνικός-Ατρόμητος Πειραιά 5-0
Εθνικός-ΑΟ Επισκοπής 0-1
ΑΕ Νεάπολης-ΑΟ Παλαιόχωρας 1-3
Αμπελακιακός-Ατσαλένιος 0-0
Κερατσίνι-ΟΦ Ιεράπετρας 2-1
Γιούχτας-Προοδευτική 2-0
Ρεπό: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

6ος όμιλος
Νίκη Τραγανού-Διαγόρας 1-2
Ιάλυσος-Θύελλα Ραφήνας 2-0
Αχαρναϊκός-Πανηλειακός 0-0
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Πανμοβριακός 3-0
Παλληνιακός-ΠΑΟ Βάρδας 0-1
Παναιγιάλειος-Φοίβος Κρεμαστής (11/02, 14:45)
Ρεπό: Αστέρας Αμαλιάδας

7ος όμιλος – 16η αγωνιστική
Κόρινθος-Χαραυγιακός 0-1
Απόλλων Ερέτριας-Άγιοι Ανάργυροι 2-5
Καλλιθέα-Άγιος Ιερόθεος 2-0
Θύελλα Καμαρίου-Πανθηραϊκός 1-0
Αιολικός-Ηλυσιακός 2-1
Αιγάλεω-ΑΟ Χαλκίδας 1-0

8ος όμιλος
Ένωση Λέρνας-ΑΟ Εικοσιμίας 5-0
Μανδραϊκός-ΑΟ Υπάτου 0-0
Παναρκαδικός-Παναργειακός 2-1
ΑΟ Κατασταρίου-Ασπρόπυργος 2-2
Καλαμάτα-ΑΕ Πελλάνας Καστορείου 3-1
Αστέρας Βλαχιώτη-Ερμιονίδα 1-0
Πάμισος-Αμβρυσσέας Διστόμου 0-2