• Κύπελλο Ελλάδας: Επεισοδιακές νίκες για τα φαβορίΤα σημερινά αποτελέσματα των αγώνων της β’ και της γ’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.
  • Η βαθμολογία μετά την 3η αγωνιστική στη Super League Δείτε πώς διαμορφώθηκε η κατάσταση στην κατάταξη του πρωταθλήματος.
  • Άρης – Παναθηναϊκός 4-0Ο Άρης διέλυσε 4-0 το… φάντασμα του Παναθηναϊκού σε μια εντυπωσιακή εμφάνιση στο «Κλεάνθης Βικελίδης» - MVP με γκολ και ασίστ ο Φετφατζίδης, σκόραραν Βέλεθ, Ντιγκινί και Ιντέγε, το απόλυτο «ναυάγιο» για το «τριφύλλι».
  • ΑΕΚ-Λαμία 2-0Η ΑΕΚ έπαιξε όσο χρειαζόταν και νίκησε 2-0 τη Λαμία.
  • Πανιώνιος-ΑΕΛ 1-0To πρώτο τρίποντο της σεζόν πήρε ο Πανιώνιος που επικράτησε με 1-0 της ΑΕΛ στη Νέα Σμύρνη.
  • Ξάνθη-Αστέρας Τρίπολης 2-1Το τρία στα τρία έκανε η Ξάνθη και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας.
  • Ιωνικός Νικαίας: Και επίσημα δανεικός από τον Ολυμπιακό ο ΧαραλαμπόπουλοςΠαίκτης του Ιωνικού Νικαίας είναι με κάθε επισημότητα ως δανεικός από τον Ολυμπιακό ο Βασίλης Χαραλαμπόπουλος,
  • Παγκόσμιο Κύπελλο 2019: Αυτή είναι η καλύτερη πεντάδαΔείτε ποια είναι η καλύτερη πεντάδα της διοργάνωσης όπως την επέλεξε η FIBA

 

 

 

 

 

 

 

Κύπελλο Ελλάδας: Οι διαιτητές της γ φάσης

Τελευταία ενημέρωση από vagelis kond
Κύπελλο Ελλάδας: Οι διαιτητές της γ φάσης

Η Επιτροπή Κυπέλλου όρισε τα παιχνίδια της α’ και β’ φάσης που εκκρεμούσαν και η ΚΕΔ όρισε διαιτητές.

Στον ορισμό του αγώνα Κυπέλλου του Αιολικού από την α’ φάση προχώρησε η αρμόδια Επιτροπή της ΕΠΟ. Το παιχνίδι με την ΑΕ Βαθύλλου Πανσαμιακού θα διεξαχθεί την Τετάρτη 18/9. Στη συνέχεια θα εκκρεμεί το επόμενο παιχνίδι για τη β’ φάση από τον νικητή του ζευγαριού, που θα αντιμετωπίσει την Κόρινθο.

Το παιχνίδι της β’ φάσης ανάμεσα σε Αταλάντη και Ατρόμητο Πατρών θα διεξαχθεί την Κυριακή (15/9). Τέλος, το παιχνίδι της γ’ φάσης ΠΟ Ελασσόνας – Ασπρόπυργος θα διεξαχθεί Σάββατο (14/9) και όχι Κυριακή.

Παράλληλα, ανακοινώθηκαν οι διαιτητές όλων των αναμετρήσεων Κυπέλλου.

Αναλυτικά:

Α’ Φάση

Τετάρτη 18/9

16:00 ΑΕ Βαθύλλου Πανσαμιακού – Αιολικός (Γηπ. Καρλοβάσου)
Τζαμουντζαντώνης, Στεφάνου, Τραούδας (Χίου)

Β' Φάση

Κυριακή 15/9

16:00 Αταλάντη - Ατρόμητος Πατρών (Γηπ. Αταλάντης)
Ψυχούλας, Παγουράς, Δελής (Βοιωτίας)

Γ’ Φάση

Σάββατο 14/9

16:00 Αετός Ορφανού - Θεσπρωτός (Δημ. Ελευθερούπολης)
Πουλικίδης, Κουβαλάκης, Τσακίρης (Δράμας)

16:00 ΠΟ Ελασσόνας - Ασπρόπυργος (Δημ. Ελασσόνας)
Θεοχάρης, Σακκάς (Θεσσαλίας), Βογιατζής (Καρδίτσας)

Κυριακή 15/9

16:00 Πανθηραϊκός - ΟΦ Ιεράπετρας (ΔΑΚ Νάξου)
Μπαϊρακτάρης, Δέτση, Αραβίδης (Αθηνών)

16:00 Πανδραμαϊκός - Ιωνικός (Γηπ. Δόξας Δράμας)
Μαρόπουλος, Παπαδόπουλος, Κουφός (Μακεδονίας)

16:00 Ξενοφών Κρεστένων - Αιγάλεω (Δημ. Πύργου)
Καδδάς, Κακαφώνης, Οικονόμου (Αχαΐας)

16:00 Θιναλιακός - Καβάλα (ΕΑΚ Κέρκυρας)
Πάνος, Θανασιάς, Λιόντος (Ηπείρου)

16:00 ΑΟ Επισκοπής - ΑΟ Τρίκαλα (ΔΑΚ Γάλλου)
Πατεμτζής, Δασκαλάκης, Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου)

20:00 Πανσερραϊκός - Τρίγλια (Δημ. Στάδιο Σερρών)
Τσοπουλίδης, Κηλικιώτης (Ξάνθης), Κουκούμης (Καβάλας)

Τετάρτη 18/9

15:00 ΠΣ Σπάρτη - Ιάλυσος (Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
Ρούσσος, Μπουρτζοβίτης, Τριανταφύλλου (Κορινθίας)

16:00 Βέροια - Διαγόρας (Δημ. Βέροιας)
Τσιμεντερίδης (Κοζάνης), Βρούζος (Πιερίας), Δέλλιος (Πέλλας)