• Κύπελλο Ελλάδας: Επεισοδιακές νίκες για τα φαβορίΤα σημερινά αποτελέσματα των αγώνων της β’ και της γ’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.
  • Η βαθμολογία μετά την 3η αγωνιστική στη Super League Δείτε πώς διαμορφώθηκε η κατάσταση στην κατάταξη του πρωταθλήματος.
  • Άρης – Παναθηναϊκός 4-0Ο Άρης διέλυσε 4-0 το… φάντασμα του Παναθηναϊκού σε μια εντυπωσιακή εμφάνιση στο «Κλεάνθης Βικελίδης» - MVP με γκολ και ασίστ ο Φετφατζίδης, σκόραραν Βέλεθ, Ντιγκινί και Ιντέγε, το απόλυτο «ναυάγιο» για το «τριφύλλι».
  • ΑΕΚ-Λαμία 2-0Η ΑΕΚ έπαιξε όσο χρειαζόταν και νίκησε 2-0 τη Λαμία.
  • Πανιώνιος-ΑΕΛ 1-0To πρώτο τρίποντο της σεζόν πήρε ο Πανιώνιος που επικράτησε με 1-0 της ΑΕΛ στη Νέα Σμύρνη.
  • Ξάνθη-Αστέρας Τρίπολης 2-1Το τρία στα τρία έκανε η Ξάνθη και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας.
  • Ιωνικός Νικαίας: Και επίσημα δανεικός από τον Ολυμπιακό ο ΧαραλαμπόπουλοςΠαίκτης του Ιωνικού Νικαίας είναι με κάθε επισημότητα ως δανεικός από τον Ολυμπιακό ο Βασίλης Χαραλαμπόπουλος,
  • Παγκόσμιο Κύπελλο 2019: Αυτή είναι η καλύτερη πεντάδαΔείτε ποια είναι η καλύτερη πεντάδα της διοργάνωσης όπως την επέλεξε η FIBA

 

 

 

 

 

 

 

Η κλήρωση της Β΄ Φάσης του κυπέλλου Ελλάδας

από vagelis kond
Η κλήρωση της Β΄ Φάσης του κυπέλλου Ελλάδας

Πραγματοποιήθηκε πριν λίγο στα γραφεία της Ε.Π.Ο. η κλήρωση της Β΄ Φάσης του κυπέλλου.

Ο Τηλυκράτης Λευκάδας κληρώθηκε να αντιμετωπίσει την Ελασσόνα εκτός έδρας.

Η κλήρωση αναλυτικά:

1η Ζώνη

Πανδραμαϊκός (Δράμας)- Μακεδονικός Φούφα (Κοζάνης)

Αετός Ορφανού (Καβάλας) – Θερμαϊκός Θέρμης (Μακεδονίας)

ΑΕ Καρίτσας (Πιερίας) -Πανσερραϊκός (Σερρών)

2η Ζώνη

Θιναλιακός (Κέρκυρας)- Απόλλων Ευπαλίου (Φωκίδας)

Ελασσόνα (Λάρισας) – Τηλυκράτης (Πρέβεζας/Λευκάδας)

Ξενοφών Κρεστενών (Ηλείας)- Δόξα ΑΟ (Άρτας) ή Ζάκυνθος ΑΠΣ (Ζακύνθου) 28/8

3η Ζώνη

Γ.Σ. Σπάρτης (Λακωνίας) ή ΑΟ Υπάτου (Βοιωτίας)- Παναργειακός (Αργολίδας) (Τετάρτη 28/8-17:00)

Πανσαμιακός Βαθύλλου (Σάμου) ή Αιολικός (Λέσβου)- Κόρινθος ΠΑΣ (Κορινθίας)

Αταλάντη (Φθιώτιδας) – Καλαμάτα (Μεσσηνίας) ή Ατρόμητος Πατρών (Αχαΐας)

4η ζώνη

Επισκοπή (Ρεθύμνου) – Εθνικός (Πειραιά)

Πανθηραϊκός (Κυκλάδων) ή Ηλυσιακός (Αθηνών) (Τετάρτη 28/8-17:00)- ΣΥΝΚΑ ΑΕΕΚ (Χανίων)