ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
Μόνος πρώτος πλέον ο Ολυμπιακός Καλοβάτου 2-0 τον Ερμή ΚεραματώνΣτο ντέρμπι κορυφής της Β' ΕΠΣ Άρτας στον Καλόβατο η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε να πάρει την νίκη και τους 3 βαθμούς που την φέρνουν μόνη πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Διαβάστε περισσότερα: http://www.hpeiros-spor.com/news/v-eps-artas-moΑναγέννηση Άρτας - Honda Πανόραμα 34-25Νικηφόρα συνέχισε η Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας καθώς επιβλήθηκε το Σάββατο 19/11 την Honda Πανόραμα εύκολα με 34-25 και την πέρασε στην βαθμολογία καθώς βρίσκεται στην 3η θέση πλέον με 6 βαθμούς. Αποβολή για Χιμένεθ και άσεμνη χειρονομία στους φίλους του ΠΑΟΟ Μανόλο Χιμένεθ αποβλήθηκε στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης της ΑΕΚ με τον Παναθηναϊκό και για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα δεν έμεινε στον πάγκο μέχρι το σφύριγμα της λήξης (είχε αποβληθεί και στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ).Ήττα του Τηλυκράτη στην Κοζάνη από την ΑΕΠ ΚαραγιαννίωνΤην εκτός έδρας ήττα με 4-2 γνώρισε ο Τηλυκράτης Λευκάδας από την ΑΕ Ποντίων Καραγιαννίων, για την 9η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής.Η βαθμολογία της Super LeagueΔείτε πως διαμορφώνεται η βαθμολογία μετά τους αγώνες της Κυριακής (19/11).
  • Μόνος πρώτος πλέον ο Ολυμπιακός Καλοβάτου 2-0 τον Ερμή ΚεραματώνΣτο ντέρμπι κορυφής της Β' ΕΠΣ Άρτας στον Καλόβατο η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε να πάρει την νίκη και τους 3 βαθμούς που την φέρνουν μόνη πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Διαβάστε περισσότερα: http://www.hpeiros-spor.com/news/v-eps-artas-mo
  • Αναγέννηση Άρτας - Honda Πανόραμα 34-25Νικηφόρα συνέχισε η Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας καθώς επιβλήθηκε το Σάββατο 19/11 την Honda Πανόραμα εύκολα με 34-25 και την πέρασε στην βαθμολογία καθώς βρίσκεται στην 3η θέση πλέον με 6 βαθμούς.
  • Αποβολή για Χιμένεθ και άσεμνη χειρονομία στους φίλους του ΠΑΟΟ Μανόλο Χιμένεθ αποβλήθηκε στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης της ΑΕΚ με τον Παναθηναϊκό και για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα δεν έμεινε στον πάγκο μέχρι το σφύριγμα της λήξης (είχε αποβληθεί και στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ).
  • Ήττα του Τηλυκράτη στην Κοζάνη από την ΑΕΠ ΚαραγιαννίωνΤην εκτός έδρας ήττα με 4-2 γνώρισε ο Τηλυκράτης Λευκάδας από την ΑΕ Ποντίων Καραγιαννίων, για την 9η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής.
  • Η βαθμολογία της Super LeagueΔείτε πως διαμορφώνεται η βαθμολογία μετά τους αγώνες της Κυριακής (19/11).
  • Παναθηναϊκός - ΑΕΚ 1-1: Έσωσε την παρτίδα με Λιβάγια σε νεκρό χρόνοΟ Λιβάγια διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο ντέρμπι του Παναθηναϊκού με την ΑΕΚ σκοράροντας στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.
  • Σάρωσε και στην Άρτα η Φώφη ΓεννηματάΣε σύνολο 1000 ψηφισάντων έλαβε 719 ψήφους, έναντι 274 του Ν. Ανδρουλάκη
  • Νίκη με ανατροπή για τον Εθνικό Φιλιππιάδας τον ΠανλευκάδιοΤη δεύτερη νίκη για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής πανηγύρισε ο Εθνικός Φιλιππιάδας, ο οποίος κέρδισε με ανατροπή (1-2) τον Πανλευκάδιο.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Με Ρωσία στους «8» η Εθνική, ο δρόμος μέχρι τον τελικό

από vagelis kond
Με Ρωσία στους «8» η Εθνική, ο δρόμος μέχρι τον τελικό

Η Ρωσία διέλυσε την Κροατία με... κατοστάρα και η Εθνική θα την αντιμετωπίσει στους «8» του Ευρωμπάσκετ

Με τη Ρωσία θα κοντραριστεί η Ελλάδα στο δρόμο για τα ημιτελικά του Ευρωμπάσκετ.

Οι Ρώσοι διέλυσαν την Κροατία με 101-78 για τη φάση των «16» και τσέκαραν το εισιτήριο για τα προημιτελικά.

Κορυφαίος του αγώνα ήταν ο Σβεντ που έδειξε για ακόμα μια φορά πως είναι σε εκπληκτική κατάσταση, τελειώνοντας το παιχνίδι με 27 πόντους, 12 ασίστ και 4 ριμπάουντ. Από την άλλη πλευρά διασώθηκε μόνο ο Μπογκντάνοβιτς με 28 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 23-25, 42-46, 57-72, 78-101

Κροατία (Πέτροβιτς): Κρούσλιν, Πόποβιτς 4 (1), Σίμον, Σάριτς 13, Ούκιτς 2 (5 ασίστ), Ζόριτς 11, Πλάνινιτς 6, Μπέντερ 2, Ράμλιακ 6 (5 ριμπ.), Τόμας 6 (1), Μπογκντάνοβιτς 28 (3). 
Ρωσία (Μπαζάρεβιτς): Σβεντ 27 (12 ασίστ), Μπαμπούριν, Φριντζόν 13 (1), Ίβλεφ, Αντόνοφ, Ζούμπκοφ 14 (1), Χβοστόφ 6 (2), Μοζγκόφ 10, Βοροντσέβιτς 8, Ντ. Κουλάγκιν 14 (2), Κουρμπάνοφ 9. 

 

Η μάχη της «γαλανόλευκης» με την «αρκούδα» έχει προγραμματιστεί για την προσεχή Τετάρτη (13/9) στις 18:45.

 

Αναλυτικά τα ζευγάρια των προημιτελικών:

 

Τρίτη 12/9

1. Γερμανία – Ισπανία

2. Σλοβενία – Λετονία

 

Τετάρτη 13/9

3. Ελλάδα – Ρωσία (18:45)

4. Ιταλία – Σερβία

 

Ημιτελικοί (14-15/9)

Νικητής 1 – Νικητής 2

Νικητής 3 – Νικητής 4