• Εύκολα η Αναγέννηση Άρτας τον Φιλώτα! Αρης Αναγεννηση Χωρίς να συναντήσει ιδαίτερες δυσκολίες η Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας πέρασε από την Φλώρινα επικρατώντας του τοπικού Φιλώτα με 30-22 για την 6η αγωνιστική της Α1 χάντμπολ των γυναικών.
  • Ακόμη μια νίκη για τον Πρωτέα Άρτας!Έφυγε με τη νίκη από τη Θεσσαλονίκη κερδίζοντας το Μακεδονικό με 28-21.
  • Τα highlights από το  Αμφίλοχος - Αστέρας Παραποτάμου 2-1Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από τον αγώνα.
  • Τα highlights από το Θεσπρωτός-Πανλευκάδιος 3-1Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από τον αγώνα του Θεσπρωτού με τον Πανλευκάδιο.
  • Η συνέντευξη τύπου από το Τηλυκράτης Λευκάδας-Εθνικός Φιλιππιάδας (video)Η συνέντευξη τύπου από το Τηλυκράτης Λευκάδας-Εθνικός Φιλιππιάδας
  • Τα highlights από το Τηλυκράτης Λευκάδας-Εθνικός ΦιλιππιάδαςΔείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από τον αγώνα του Τηλυκράτη Λευκάδας με τον Εθνικό Φιλιππιάδας
  • Η βαθμολογία της Super LeagueΔείτε πως διαμορφώνεται η βαθμολογία στην Super League μετά τους αγώνες της Κυριακής (10/12) για την 14η αγωνιστική της Super League.
  • ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 4-0: Παραδόθηκε στη γεμάτη Τούμπα και τον ΠέλκαΟ ΠΑΟΚ έκανε φύλλο και φτερό στην Τούμπα τον Παναθηναϊκό των χιλίων προβλημάτων τον οποίο νίκησε 4-0 με τον Πέλκα να κάνει τη διαφορά - Απογοητευτικοί οι «πράσινοι» στο δεύτερο ημίχρονο όταν και πάτησε γκάζι ο δικέφαλος

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΙΑΣ ΑΡΤΑΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 65-51

από vagelis kond

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Ά ΕΣΚΑΒΔΕ Ά ΟΜΙΛΟΣ - 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Η ομάδα του Αίαντα ξεκίνησε ιδανικά το ματς με σκορ πρώτου δεκαλέπτου 18-5, παρά και την αποβολή του Ζαγαλίκη με δύο αντιαθλητικά φάουλ. Στο 2ο δεκάλεπτο ο coach Λεμονιάς χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεση του και το ημίχρονο βρήκε τον Αίαντα να προηγείται με 33-21. Ένα εύκολο παιχνίδι για τον Αίαντα μετατράπηκε σε ντέρμπι στο τρίτο δεκάλεπτο καθώς οι γηπεδούχοι χαλάρωσαν και η ομάδα του Αγρινίου βρήκε την ευκαιρία να μειώσει την διαφορά στους 8 πόντους (48-40). Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα της Άρτας στάθηκε στο ύψος της και με τρίποντα των Παπαμιχαήλ και Γάκη έφτασε τη διαφορά και πάλι σε διψήφιο αριθμό. Για τους μαχητικούς φιλοξενούμενους που παρατάχτηκαν με 7 παίκτες ξεχώρισαν Ζαμπάρας και Αραχωβίτης με 11 πόντους ο καθένας. Από τον Αίαντα ξεχώρισαν Παπαμιχαήλ και Μπράμης με 19 και 10 πόντους αντίστοιχα, ενώ δεν αγωνίστηκαν οι Φορτοτήρας και Τσαμπάς.

Τα 10λεπτα: 18-5, 33-21, 48-40, 65-51.

Διαιτητές: Ζέρβας, Γεροδήμος.

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΙΑΣ ΑΡΤΑΣ (Λεμονιάς Απ.): Σακκάς 3(1), Φούκας, Σμύρης 5, Ζαγαλίκης, Τσιμούρας 5(1), Ζαβερδινός 2, Μπράμης 10(1), Ρόβας 5(1), Γάκης 7(1), Ζήκος 3, Γκολομάζος 6, Παπαμιχαήλ 19(4).

ΠΗΓΑΣΟΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΑΓΡΙΝΙΟΥ: Διαμάντης 6, Ζαρκάδας 6(1), Μολώνης 9(1), Αραχωβίτης 11(2), Ζαμπάρας 11, Καλαμπαλίκης Μ 5, Καλαμπαλίκης Γ 3(1).